Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Prace na Słowiańskiej zbliżają się do końca. Nie wszyscy mieszkańcy zachwyceni

Autor admin
Data utworzenia: 29 czerwiec 2020, 12:11 Wszystkich komentarzy: 0


Prace na Słowiańskiej zbliżają się do końca. Nie wszyscy mieszkańcy zachwyceni

Prace nad nową nawierzchnią ulicy Słowiańskiej zmierzają ku końcowi, jednak nie wszyscy mieszkańcy są zachwyceni...

Ulica i chodniki zostały wykonane z kostki betonowej. Długość przebudowywanego odcinka to 124 m. Odwodnienie ulicy Słowiańskiej będzie się odbywało poprzez system kanalizacji deszczowej, która przejmie wody opadowe z powierzchni utwardzonych drogi.

Trwająca przebudowa to kolejny etap "cywilizowania" tej części miasta. Kilka lat temu ulica Słowiańska doczekała się dziewięciu słupów oświetleniowych.

Wciąż nie możemy mówić o końcowym efekcie prac, jednak już teraz część mieszkańców zwraca uwagę na pewne elementy, które ich zdaniem powinny zostać poprawione. Uwagę zwracają przede wszystkim podjazdy do dwóch posesji. - Fuszerka to jest małe słowo - komentuje jeden z mieszkańców, zwracając uwagę na zjazdy na posesję - Nie pozwolimy pod swoimi posesjami dokończyć tych inwestycji. Będziemy się odwoływać. (...) Zrobiliśmy ogrodzenia za duże pieniądze i zostały zlicowane z chodnikiem.

To jednak nie koniec zarzutów, jakie płyną z ust mieszkańca ulicy Słowiańskiej.

- Chodnik nie może mieć spadku w kierunku posesji, ponieważ cała woda z chodników leje nam się przez furtki i przez bramę do domu. Druga sprawa to dopuszczalny kąt pochylenia tego chodnika. Jak zimą ktoś mi się tu przewróci, to będzie do mnie rościł prawa jak niewystarczająco zabezpieczę powierzchnię, żeby nie była śliska - wymienia właściciel jednej z posesji przy ulicy Słowiańskiej.

Jak tłumaczy przedstawiciel firmy MK Granit - wykonawcy przebudowy ulicy Słowiańskiej, inwestycja jest realizowana zgodnie z projektem. - Projektant naniósł, starostwo wyraziło na to zgodę - tak jest zrobiona droga - tłumaczy.

Inwestycji będziemy się przyglądać. Wkrótce zobaczymy końcowy efekt i to on będzie nas interesował najbardziej.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform