Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

SP4news: Rok wytężonej pracy i zupełnie nowych wyzwań

Author: Szkoła Podstawowa nr 4
Creation date: 30 June 2020, 10:12


SP4news: Rok wytężonej pracy i zupełnie nowych wyzwań

Rok 2020 w pamięci wielu z nas zapadnie jako rok wyjątkowy, inny od każdego, rok wytężonej pracy i zupełnie nowych wyzwań, które postawił przed nami los. Mimo wielu niepokojów, znaków zapytania, każdy był zmuszony podołać próbie własnych sił i możliwości.

Serdeczne gratulacje, słowa uznania i podziękowania należą się całej społeczności szkolnej. Kochani Uczniowie mimo trudnej sytuacji, poradziliście sobie znakomicie! Szanowni Rodzice- z całego serca dziękujemy za cierpliwość, poświęcony czas i trud włożony w edukację swoich dzieci! Drodzy Nauczyciele, jesteście jak wojownicy niestrudzeni w boju! Inna nauka, bo zdalna, zwana nauką na odległość, choć przybrała postać, której dotąd nie znaliśmy, spowodowała to, że wszyscy zyskaliśmy nowe doświadczenia, nauczyliśmy się czegoś o sobie nawzajem, pokazała, że możemy na siebie liczyć. Końcoworoczne rezultaty pracy naszych żaków, na których obraz składają się zarówno zmagania z I, jak i z II półrocza, przynoszą nam ogrom radości! Aż 211 uczniów z klas IV- VIII otrzymało świadectwa z wyróżnieniem! Jak widać ciężka praca popłaca!

Jak co roku przyznaliśmy również tytuły honorowe- Asów Czwórki i Korczakowców. Z każdego poziomu klas IV-VIII wyróżnieni zostali uczniowie, którzy zasłynęli dzięki sukcesom i osiągnięciom zdobytym w ramach udziału w konkursach, olimpiadach, turniejach. Swoje sukcesy zawdzięczają nie tylko talentom, czy predyspozycjom, ale przede wszystkim swojej ciężkiej pracy i wytrwałości w dążeniu do celu. Pięciu wybitnie pilnych i sumiennych uczniów otrzymało honorowy tytuł Asa Czwórki. Zaś tytuł Korczakowca otrzymali nasi juniorzy z klas I-III oraz ich starsi koledzy z klas IV-VIII. To uczniowie, których postawa jest godna naśladowania- wyróżniają się aktywnością, wysoką kulturą osobistą, udziałem w akcjach charytatywnych, działalnością na rzecz ogółu, na rzecz innych. Wszystkim zdobywcom nagród składamy serdeczne gratulacje! Podobnie jak wszystkim uczniom, którzy w tym roku szkolnym przyczynili się do kreowania pozytywnego wizerunku naszej placówki, dzięki bardzo licznym sukcesom w ramach konkursów ogólnopolskich, wojewódzkich, powiatowych. Laureaci Zdolnego Ślązaczka, Olimpiady Pionier, Ogólnopolskiego Konkursu Galileo 2020, Ogólnopolskiego Konkursu Synapsik Men, Ogólnopolskiego Konkursu Logicznego Myślenia… można by wymieniać bez końca! Każde osiągnięcie naszych uczniów i nauczycieli jest naszą wielką dumą, tym bardziej, że choć rok ten był trudny, obfitował w całe pokłady zaszczytnych miejsc naszych żaków!

Dyrekcja szkoły, zmagając się z szeregiem wyzwań edukacyjnych i czuwając nad działaniami związanymi z nauką zdalną, podjęła się realizacji jeszcze jednego przedsięwzięcia, pn. „Czwórka- kolorowa szkoła”, czyli projektu odnowy naszych szkolnych przestrzeni. Niezastąpieni pracownicy obsługi dokonali wielkich rzeczy, dzięki czemu Czwórka stała się jeszcze bardziej barwna, a pobyt w niej komfortowy. Wymarzony, wrześniowy powrót do murów szkoły, a tym samym do swego rodzaju normalności, będzie jeszcze przyjemniejszy!

Teraz przyszedł czas na zasłużony odpoczynek, na dobrą zabawę, na nabranie sił do nauki w przyszłym roku szkolnym. Wszystkim życzymy bezpiecznych i udanych wakacji! Mamy ogromną nadzieję, że marzenie o spotkaniu we wrześniu, okaże się marzeniem możliwym do spełnienia!