Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

14-latek z Chojnowa zatrzymany przez policję. Był karany za kradzież i pobicie

Author: admin
Creation date: 14 July 2020, 15:27 All comments: 1


14-latek z Chojnowa zatrzymany przez policję. Był karany za kradzież i pobicie

Funkcjonariusze Wydziału ds. Nieletnich i Patologii Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zatrzymali 14-letniego mieszkańca Chojnowa poszukiwanego przez Sąd Rejonowy w Złotoryi Wydział III Rodzinny i Nieletnich celem umieszczenia w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym.

- Wczoraj, policjanci zajmujący się problematyką nieletnich, ujawnili miejsca przebywania 14-letniego mieszkańca Chojnowa. Nieletni uprzednio był karany za kradzież i pobicie. Sąd zastosował wobec niego środek wychowawczy w postaci nadzoru kuratora. To jednak nie okazało się wystarczające i nie wpłynęło na poprawę zachowania nieletniego. Nie tylko popełniał czyny karalne, i ukrywał się, ale także nie realizował należycie obowiązku szkolnego. Takie zachowanie powodowało, że stopień jego demoralizacji znacznie się pogłębiał - informuje mł. asp. Anna Grześków.

Sąd wydał postanowienie o zatrzymaniu i umieszczeniu 14-latka w Młodzieżowym Ośrodku Wychowawczym, gdzie będzie mógł ukończyć naukę, a także korzystać z fachowej pomocy psychologicznej. - Wielu wychowanków takich ośrodków korzysta również z indywidualnych terapii, które prowadzą do  lepszego rozumienia świata, ludzi i siebie - czytamy w policyjnym komunikacie.

Obecnie nieletni przebywa w Policyjnej Izbie Dziecka, gdzie ma zapewnioną opiekę i niezbędną pomoc.

materiały prasowe / KMP Legnica


Comments

Ja to mówią zawsze rozmnażający się licznie zwolennicy życia na koszt społeczeństwa, "Moje dzieci będą pracować na wadze emerytury, więc mi się należy:)" Tak właśnie będą pracować
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.