Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Sklep Bigform

Wzmożone kontrole prędkości na lokalnych drogach

Author: admin
Creation date: 06 August 2020, 12:01 All comments: 1


Wzmożone kontrole prędkości na lokalnych drogach

Jutro od godziny 6:00 na drogach powiatu legnickiego prowadzone będą działania "Prędkość". Akcja ukierunkowana jest na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

- Głównym celem akcji jest ograniczenie liczby zdarzeń drogowych również poprzez dyscyplinowanie tych kierowców, którzy prowadzą pojazdy z większą od dozwolonej prędkością lub w inny sposób łamią obowiązujące przepisy ruchu drogowego. Do jutrzejszych działań wykorzystane będą ręczne mierniki prędkości oraz radiowozy oznakowane i nieoznakowane wyposażone w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory - informuje podkom. Jagoda Ekiert, Oficer Prasowy Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Policjanci po raz kolejny apelują o rozwagę i przestrzeganie przepisów ruchu drogowego. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.


Comments

straszą, straszą, mam nadzieję że dotrzymają słowa :D
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.