Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Pijany kierowca ciągnika rolniczego zatrzymany przez chojnowskich policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 12 sierpień 2020, 11:23 Wszystkich komentarzy: 0


Pijany kierowca ciągnika rolniczego zatrzymany przez chojnowskich policjantów

Chojnowscy policjanci zatrzymali 45-letniego kierowcę ciągnika rolniczego. Mężczyzna miał w organizmie ponad 2 promile alkoholu, jechał bez uprawnień i obowiązkowego OC. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa.

- Wczoraj około godziny 19.00 chojnowscy funkcjonariusze zostali poinformowani, że kierujący ciągnikiem rolniczym, poruszając się we wsi Goślinów najprawdopodobniej, jest nietrzeźwy. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce. Podczas interwencji policjanci wyczuli od 45-letniego mężczyzny unoszącą się silną woń alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało u mieszkańca gminy Miłkowice ponad 2 promile alkoholu w wydychanym powietrzu - informuje podkom. Jagoda Ekiert.

W trakcie dalszych sprawdzeń okazało się, że kierowca ma prawo jazdy, ale nie posiada uprawnień do kierowania ciągnikiem rolniczym z przyczepami. Dodatkowo policjanci ustalili, że ciągnik nie posiada obowiązkowego ubezpieczenia OC.

Za przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości 45-latek odpowie przed sądem. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara pozbawienia wolności do 2 lat oraz wysoka grzywna. Ponadto funkcjonariusze skierują pismo do Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego informujące o niewykupionej polisie OC. Grozi za to grzywna nawet do 7 800 złotych.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform