Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa w PWSZ

Autor admin
Data utworzenia: 28 maj 2012, 14:05 Wszystkich komentarzy: 0


Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa w PWSZ

Sławek Wierzcholski - najpopularniejszy polski wykonawca bluesa oraz stworzona przez niego „Nocna Zmiana Bluesa” będą gośćmi koncertu w ramach „Witelon Music Night”, który odbędzie się 29 maja br. w Akademiku PWSZ im. Witelona w Legnicy o godzinie 19:00.

Sławek Wierzcholski i Nocna Zmiana Bluesa to klasyka! Są bohaterami haseł w encyklopediach muzycznych, powstały na ich temat prace licencjackie i magisterskie. W dorobku mają CD prestiżowej serii kolekcja wydawnictwa EMI Poland oraz występy w programach TVP jak m.in. „Szansa na sukces”. Wnikliwą analizę historii zespołu stanowi książka „Chory na bluesa” autorstwa Mariusza Szalbierza i Jana Skaradzińskiego. Choć zaczynali jako ortodoksyjni bluesmani, w trakcie 30 lat nieustannej działalności, Sławek i jego zespół wykreowali własny, niepowtarzalny styl bazujący na akustycznym instrumentarium a będący fuzją bluesa, folku, jazzu i piosenki autorskiej.

Sławek Wierzcholski to wirtuoz harmonijki i autor dwóch popularnych podręczników gry na tym instrumencie. Jest dziennikarzem radiowym Radia dla Ciebie, organizatorem festiwali bluesowych a przede wszystkim człowiekiem „Chorym na bluesa”! Sławek jest autorem całego repertuaru grupy i kilku prawdziwych przebojów, jak „Szósta zero dwie”, „Blues mieszka w Polsce”, „John Lee Hooker” czy „Chory na bluesa”.

W ciągu 30 lat nieprzerwanej działalności osiągnęli sukcesy, którymi można by obdzielić znacznie większe grono artystów. Dwadzieścia wydanych płyt (3 LP, 2 DVD i 15 CD), nagrania z amerykańskimi gwiazdami bluesa jak m.in. Charlie Musselwhite czy Louisiana Red, koncerty poprzedzające występy bluesowych legend: B. B. Kinga (Warszawa 1996) czy Blues Brothers (Norymberga 1989).

Wstęp na koncert jest bezpłatny.


źródło: Informacja PrasowaKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform