Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Tak bawiliśmy się na festynie "Popołudnie z Czwórką"

Autor SP4 Chojnów
Data utworzenia: 29 maj 2012, 08:51 Wszystkich komentarzy: 0


Tak bawiliśmy się na festynie "Popołudnie z Czwórką"

„Do zabawy, potrzebne miły towarzysz i natchnienie, więc swoboda", ta jedna z myśli Janusza Korczaka towarzyszyła sobotniemu festynowi „Popołudnie z czwórką", który odbył się 26.05.2012 na boisku Szkoły Podstawowej nr 4 w Chojnowie. Dopisała również pogoda.

Podczas imprezy nie zabrakło akcentów związanych z patronem szkoły.

Już od godziny 11.30 miał miejsce Rodzinny Turniej Korczakowski, w którym należało wykazać się sprawnością fizyczną i wiedzą teoretyczną o patronie.


O godzinie 14.00 p. dyrektor E. Borysewicz oficjalnie rozpoczęła festyn i zaprosiła do korzystania z licznych atrakcji którymi były: kawiarenka „Pod Czwórką", galeria z pracami uczniów,„Kącik szczęścia", stoiska z biżuterią, z ciastkami z wróżbą, salon wizażystów, dmuchane zamki, popcorn i wata cukrowa. Odbył się również pokaz ratownictwa przedmedycznego, można też było sprawdzić swoją zręczność w grze w darta, a także nauczyć się grać w mini golfa.


Na scenie zaprezentowały się szkolne zespoły taneczne „Rytm" i „Reeplay", chór „Allegro" oraz wokaliści Rafał Dąbrowa, Ola Kuźniarz i Justyna Kapral a także Wiktor Cieśla, który zagrał na skrzypcach i Michał Gorzyński na akordeonie, trio z klasy III b, Julia Kałwak, Hanna Parzonka i Agata Kanabrodzka z ciekawą aranżacją piosenki „Koko Euro Spoko" oraz pierwszaki ze świetlicy z piosenką „Świetlica radosna".


W trakcie festynu część uczestników udała się do sali teatralnej na przygotowane przez koła teatralne przedstawienie poświęcone postaci Janusza Korczaka.


Podczas delektowania się dobrym ciastem, kawą i herbatą, wszyscy mieli okazję wysłuchać repertuaru lokalnego muzyka p. Juranda Kowalskiego, który rozpoczął swój występ piosenką pt. „Jesteś mamo jedyną", dedykowaną wszystkim mamom z okazji ich święta.

Przed zakończeniem festynu odbyła się emocjonująca licytacja , której przedmiotem były: piłka ręczna „Select" z podpisami drużyny wicemistrzyń Polski KGHM „Metraco – Zagłębie" Lubin, obraz chojnowskiego plastyka Ireneusza Józefczuka, dwie pluszowe maskotki wygrane przez szkolne zespoły i masażer do stóp.

Cała imprezę można uznać za udaną. Jej powodzenie było możliwe dzięki zaangażowaniu uczniów, rodziców i wszystkich pracowników szkoły.

Dziękujemy wszystkim za pomoc w organizacji festynu i miłe towarzystwo tych, którzy odwiedzili nas tego dnia w szkole.

Do zobaczenia podczas następnego „Popołudnia z Czwórką".

Jedną z atrakcji festynu był Międzyklasowy Korczakowski Turniej Rodzinny, w którym udział wzięły drużyny z poszczególnych klas. W ich skład wchodziło 3 uczniów i 3 rodziców.

Turniej przebiegał w dwóch etapach:

- wiedza o patronie szkoły i jego działalności

- zabawy zręcznościowe

Zwycięzcami okazali się zawodnicy z klasy V c. Wyniki przedstawiają się następująco:

I b – 30 pkt

I c – 29 pkt

II a – 21 pkt

II c – 35 pkt

III b – 29 pkt

IV a – 30 pkt

IV b – 25 pkt

IV c – 35 pkt

V a – 25 pkt

V b – 29 pkt

V c – 39 pkt

VI a – 38 pkt

Atmosfera turnieju była radosna i wszyscy się świetnie bawili!Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform