Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego. Premiera nowej książki Stanisława Horodeckiego

Autor admin
Data utworzenia: 14 wrzesień 2020, 12:21 Wszystkich komentarzy: 0


Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego. Premiera nowej książki Stanisława Horodeckiego

W minioną niedzielę gościliśmy w chojnowskiej kawiarni Jubilatka, gdzie odbyło się spotkanie promujące książkę "Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego".

Na wydarzenie zaprosił nas Stanisław Horodecki - dyrektor Miejskiego Ośrodka Kultury, Sportu i Rekreacji, polonista, nauczyciel, wydawca i autor książek, twórca poezji, pasjonat lokalnej historii, fotografii oraz muzyki jazzowej. "Kiedyś – obrazki czasu zaprzeszłego" to jego kolejna publikacja, która jest zbiorem 26 opowiadań. Autor dzieli się w nich swoimi wspomnieniami z czasów dzieciństwa oraz tworzy opowiadania, dla których inspiracją były zasłyszane historie - często zabawne, momentami jednak dramatyczne.

- Inspiracją dla powstania "Kiedyś" stało się młode pokolenie - tłumaczy autor - Jako szczęśliwy dziadek już czwórki wnucząt, obserwując jak się bawią, jak dyskutują o świecie, jak się poznają, zacząłem przypominać sobie własne historie, rzeczy, które miały miejsce w moim dzieciństwie - dodaje. Tytułowy - używany w dawnej polszczyźnie - czas zaprzeszły, to nawiązanie do lat 50. i 60 XX wieku, w których to osadzone są opowiadania. Dla autora to czas dzieciństwa - dla współczesnego młodego pokolenia odległa przeszłość.

Podczas niedzielnego spotkania nie zabrakło także osób, dzięki którym "Kiedyś" ujrzało światło dzienne, w tym Zbigniewa Halikowskiego - autora zawartych w książce rysunków, wydawcy - Andrzeja Bobika oraz Andrzeja Sobczaka, który dokonał składu książki.

"Kiedyś" stanowi niewątpliwie zachętę dla nas wszystkich - do przekazywania dalej własnych wspomnień z czasów dzieciństwa - dzieciom, wnukom, znajomym... Warto zadbać, by te historie nie zanikły wraz z nami.

Książkę zakupić możemy m.in. w drukarni UNIFOT.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.