Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Przedstawiciele gmin Chojnów i Zagrodno rozmawiali o publicznym transporcie

Autor admin
Data utworzenia: 16 wrzesień 2020, 14:31 Wszystkich komentarzy: 0


Przedstawiciele gmin Chojnów i Zagrodno rozmawiali o publicznym transporcie

W Urzędzie Gminy odbyło się spotkanie Wójta Andrzeja Pyrza z Zastępcą Wójta Gminy Zagrodno - Kamilem Strynkowskim. Jego celem było podjęcie rozmów w sprawie organizacji publicznego transportu zbiorowego między obydwiema gminami.

- Jest to jedno z cyklu spotkań z samorządowcami z naszego regionu, które w najbliższych dniach pragnę zainicjować - informuje Wójt, Andrzej Pyrz. - Musimy działać zdecydowanie i podjąć odpowiednie kroki, aby zmniejszyć ilość osób doświadczających tzw. wykluczenia transportowego w naszych gminach. Rozważamy również możliwość utworzenia Związku Międzygminnego lub Związku Powiatowo-Gminnego, aby skutecznie przeciwdziałać problemom komunikacyjnym naszych mieszkańców.

Problem komunikacyjny w naszej gminie (i nie tylko) nasilił się w ostatnim czasie. PKS Lubin, który od wielu lat był lokalnym przewoźnikiem, w tym roku nie stanął do przetargu a postępowanie wgrał prywatny przewoźnik.

Zobacz więcej: Wójt: Problem wykluczenia transportowego powinien ulec zdecydowanej poprawie

Jak informuje Urząd Gminy, celem inicjatywy Wójta jest rozwiązanie problemu dojazdów do pracy, szkoły, lekarza czy jakiejkolwiek potrzebie przemieszczania się osób nieposiadających własnego środka transportu. - Zamierzeniem tego przedsięwzięcia jest również aktywizacja tych osób oraz ułatwienie im możliwości powszechnego dostępu do okolicznych miast, urzędów, ośrodków sportu, instytucji kultury, firm czy sklepów.

fot.Gmina Chojnów [Facebook]


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.