Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Dozór policji dla kierowcy zatrzymanego przez chojnowskich policjantów

Autor admin
Data utworzenia: 16 wrzesień 2020, 15:13 Wszystkich komentarzy: 0


Dozór policji dla kierowcy zatrzymanego przez chojnowskich policjantów

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała środek zapobiegawczy w postaci dozoru policyjnego wobec 27-latka zatrzymanego przez chojnowskich policjantów, który kierując samochodem osobowym, spowodował wypadek drogowy i nie udzielił pomocy potrąconemu rowerzyście odjeżdżając z miejsca zdarzenia.

Do zdarzenia doszło w miniony weekend.

- 27-latek jadący samochodem marki Opel Corsa wykonując manewr wyprzedzania poprzedzającego go pojazdu, nie upewnił się o możliwości bezpiecznego wykonania manewru w wyniku czego uderzył w prawidłowo jadącego przeciwległym pasem ruchu rowerzystę, nie ustępując mu pierwszeństwa. Kierujący zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając pomocy poszkodowanemu. Policjanci Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali mieszkańca powiatu legnickiego i osadzili w policyjnym areszcie - informuje asp. Anna Grześków.

Prokuratura Rejonowa w Legnicy zastosowała wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Za spowodowanie wypadku, którego następstwem jest ciężki uszczerbek na zdrowiu grozi kara do 8 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.