top chojnow.pl - Plany Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Projekt omija ziemię chojnowską
Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Plany Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Projekt omija ziemię chojnowską

Author: admin
Creation date: 17 September 2020, 12:04 All comments: 1


Plany Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Projekt omija ziemię chojnowską

We wtorek w Rudzie Sułowskiej dolnośląscy samorządowcy i przedstawiciele instytucji państwowych podpisali list intencyjny w sprawie budowy Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej. Na zaprezentowanych mapach na próżno szukać jednak ziemi chojnowskiej.

Inicjatorem Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej jest stowarzyszenie Rzeczpospolita Samorządna, skupiające kilkadziesiąt dolnośląskich samorządów. - Naszym celem jest wspieranie rozwoju społecznego, gospodarczego i kulturowego, integracja wspólnot lokalnych, promocja i realizacja wspólnych interesów jednostek samorządu terytorialnego - informuje stowarzyszenie.

Dolnośląska Autostrada Rowerowa ma być uzupełnieniem układu transportowego na Dolnym Śląsku i pozwolić ograniczać zjawisko wykluczenia komunikacyjnego. Projekt nada także nowy impuls lokalnym planom rozwoju ruchu turystycznego, promocji, a także pozytywnie wpłynie na dynamiczny rozwój lokalny i regionalny.

- Dzięki porozumieniu między województwem, samorządami i instytucjami państwowymi zrealizujemy inwestycję, która ustanowi nowe standardy budowy tras rowerowych. Wytyczne określone przez Instytut Rozwoju Terytorialnego pozwolą wybudować ścieżki bezpieczne, dobrze oznakowane i solidnie wykonane. Dzięki rozmowom i zawartemu porozumieniu elementy tras budowane przez poszczególne samorządy będą łączyć się w całość – wyjaśnia marszałek Cezary Przybylski.

Partnerami przedsięwzięcia, oprócz dolnośląskich samorządów, są Wody Polskie, PKP S.A., Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad i Lasy Państwowe, czyli instytucje, które są w części właścicielami działek przez które będzie przebiegać Dolnośląska Autostrada Rowerowa. Samorządy będą odpowiedzialne w szczególności za zapewnienie wkładu własnego do finansowania, wybór wykonawców projektu i robót budowlanych, a także późniejsze utrzymanie nowej infrastruktury.

Na trasie Dolnośląskiej Autostrady Rowerowej znalazły się m.in. Chocianów, Gromadka, Bolesławiec, Lubin, Jawor czy Kunice i Prochowice. Niestety próżno szukać tu ziemi chojnowskiej, która została ominięty szerokim łukiem.

Na co jednak możemy liczyć w przyszłości? Do tematu powrócimy już wkrótce.


fot. UMWD


Comments

co tu oglądać? Amazona? Autostradę A4?
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.