Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

Autor Szkoła Podstawowa nr 4
Data utworzenia: 14 październik 2020, 14:34


SP4news: Co słychać w Szkole Podstawowej nr 4?

Za wytrwałość i cierpliwość, za dobrą radę i wsparcie, za trud włożony w edukację i wychowanie młodego pokolenia. Za pokazanie, iż z przeżywania największych trudności można czerpać siłę, a dobro zawsze dobrem odpłaca. Za to, że jesteście zawsze z nami i dla nas- z okazji Święta Edukacji Narodowej składamy najszczersze życzenia- zdrowia, szczęścia, pomyślności oraz samych sukcesów w życiu osobistym i zawodowym - Dyrekcji szkoły, wszystkim Nauczycielom oraz Pracownikom administracji i obsługi - Uczniowie SP4!

  • Drużyna SU zgłasza pełną gotowość do działania!

Jak co roku pełną parą przystępujemy do rożnego rodzaju działań. Jednym z bardzo aktywnych ogniw społeczności szkolnej Czwórki jest Samorząd Uczniowski. Działacze ubiegłorocznych klas 8, mówiąc kolokwialnie poszli w świat i dziś już wykazują się w wybranych przez siebie szkołach ponadpodstawowych. Nie pozostało nam nic innego jak tylko zorganizować wybory uzupełniające! Kampania wyborcza przybrała bezpieczną dla wszystkich formę- każdy poznał kandydatów, bez bezpośredniego kontaktu z nimi. I tak głosami czwórkowych żaków samorządowe szeregi zasilili: Natalia Janczyńska, Natalia Roznowska, Zofia Augustynowicz, Natasza Idkowiak oraz Bartosz Ptasznik. Serdecznie gratulujemy i życzymy owocnej pracy na rzecz Czwórki!

  • Pasmo jeździeckich sukcesów uczniów SP4!

Wrzesień to znakomity czas dla naszych uczniów, którzy zajmują się jeździectwem- jeszcze do niedawna można by powiedzieć amatorsko, dziś z pełnym przekonaniem możemy rzec profesjonalnie i mistrzowsko! Z wielką radością informujemy, iż nasza uczennica Zuzanna Społowicz zdobyła złoty medal w finale Pucharu Polski WKKW w kategorii Młodzików! Zwycięstwo koleżanki zarówno z klasy, jak i klubu dodało skrzydeł kolejnemu talentowi jeździeckiemu- Karolowi Miklasowi. Karol może pochwalić się II miejscem w klasie CNC 75, które zajął podczas zawodów krajowych WKKW. Na Mistrzostwach Dolnego Śląska w kategorii kuce, nasz uczeń zdobył zaszczytne III miejsce, odbierając brązowy medal. Na tym nie koniec- kolejnym wielkim sukcesem Karola jest srebrny medal zdobyty podczas Mistrzostw Polski Młodzików i Juniorów! Zuzannie i Karolowi należą się wielkie brawa! Życzymy kolejnych medali, zwycięstw i tej pasji, która wprost uskrzydla i pozwala na tak ogromne sukcesy! Gratulacje!


  • Klasy I-III w krainie pszczół…

Cały orszak naszych najmłodszych uczniów każdego kolejnego dnia wybywa do Chocianowa. Tam czekają na dzieci warsztaty edukacyjne pn. „Miodowa przygoda w zgodzie z naturą!” zorganizowane przez Stowarzyszenie Lokalnej Grupy Działania „Wrzosowa Kraina” . Nasze dzieciaki w przystępny sposób, bo od pani pszczółki oraz pana bąka, dowiadują się wiele niesamowicie ciekawych informacji prosto z życia pszczół. Ile ich w ulu jest? Jak się nazywają poszczególne osobniki? Kto pracuje, kto leniuchuje? Kto rządzi? Jak się ze sobą komunikują? Co tworzą i w jaki sposób? Jakie rozróżniamy rodzaje miodu?... Na te i ogrom innych pytań odpowiedzi zyskały nasze młodziaki. Po znakomitej prelekcji, dzieci miały niecodzienną okazję stworzenia własnej świecy z prawdziwego wosku pszczelego. Następnie wykazywały się zdobytą wiedzą przy rozwiązywaniu krzyżówek, zagadek i rebusów na temat pszczelej rodziny i nie tylko. Wszystko to zostało okraszone przepysznym słodkim poczęstunkiem oraz podarunkami od samych pszczółek, czyli zdrowym miodem. Cytując wrażenia naszych uczniów- po prostu było mega!