Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Policjanci przypominają o ograniczeniach wynikających z żółtej strefy

Autor admin
Data utworzenia: 15 październik 2020, 11:39 Wszystkich komentarzy: 0


Policjanci przypominają o ograniczeniach wynikających z żółtej strefy

Policjanci sprawdzają, czy powiatu stosują się do obowiązujących zasad związanych z objęciem obszaru całego kraju „strefą żółtą”. - Funkcjonariusze nie będą pobłażliwi wobec osób lekceważących obostrzenia.

Policja patroluje ulice ale również prowadzi kontrole m.in. obiektów handlowych czy dworców kolejowych. - Biorąc pod uwagę rosnącą ilość zachorowań, prowadzone działania mają przede wszystkim ograniczyć ryzyko zakażeń  i rozprzestrzenianie się wirusa. Wobec osób, które lekceważąco  podchodzą do określonych ograniczeń, nakazów oraz zakazów, policjanci reagują na wszelkie przejawy naruszenia prawa w tym zakresie. Bezwzględnie wymagają zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej i podejmują stanowcze działania kończące się nie tylko pouczeniami ale również postępowaniem mandatowym oraz kierowaniem wniosków o ukaranie do Sądu - informuje asp. Anna Grześków.

Wysokość nałożonego mandatu karnego to kwota od 20 do 500 zł a grzywna jaką może nałożyć sanepid może wynieść nawet 30 tys. złotych.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.