Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej. Cel - ograniczyć ryzyko zakażeń

Autor admin
Data utworzenia: 23 październik 2020, 11:02 Wszystkich komentarzy: 0


Wspólne patrole Policji i Żandarmerii Wojskowej. Cel - ograniczyć ryzyko zakażeń

Policjanci wspólnie z Żandarmerią Wojskową z Żagania pełnią służbę na terenie powiatu legnickiego. Priorytetem działań jest zapewnienie bezpieczeństwa mieszkańców w związku ze stanem epidemii oraz zapewnienie niezbędnych potrzeb osób przebywających na kwarantannie.

Jak informuje lokalna policja, wspólne patrole dbają przede wszystkim o to, aby ograniczyć ryzyko zakażeń i rozprzestrzenianie się wirusa po przez egzekwowanie od obywateli stosowania się do obowiązujących ograniczeń.

- Policjanci nie tylko pouczają o właściwym zachowaniu w przestrzeni publicznej i nakazie zakrywania nosa i ust, ale również nakładają mandaty karne i kierują wnioski o ukaranie do sądów wobec osób, które podchodzą w sposób lekceważący do obostrzeń, wynikających z Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 9 października 2020 r. w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Poruszając się w przestrzeni publicznej, nie zasłaniając nosa i ust, spodziewajmy się zdecydowanej reakcji funkcjonariuszy, którzy mogą nałożyć mandat karny nawet do 500 zł. Legniccy policjanci sprawdzają także, czy osoby, które przebywają na kwarantannie nie opuszczają swoich domostw i czy jest im potrzebna jakakolwiek pomoc - informuje asp. Anna Grześków.

Zobacz również:


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform