Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena

Kupujesz autocasco? Sprawdź, co obejmuje Twoje ubezpieczenie

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 26 październik 2020, 13:00 Wszystkich komentarzy: 1


Kupujesz autocasco? Sprawdź, co obejmuje Twoje ubezpieczenie

Autocasco (AC) to nieobowiązkowe ubezpieczenie komunikacyjne, które chroni Twój samochód. Na czym polega taka ochrona i co dokładnie obejmuje? To zależy od zakresu ubezpieczenia. Poszczególne towarzystwa oferują różne zakresy polis, w różnych cenach. Z faktem, że zawsze warto się ubezpieczyć, nie ma co dyskutować. Jednak zawsze warto dokładnie sprawdzić proponowane nam warunki. W tym artykule znajdziesz odpowiedzi na pytania, jak działa AC i na co zwrócić uwagę kupując polisę.

Czym dokładnie jest autocasco?

AC to ubezpieczenie dobrowolne, jednak warto się na nie zdecydować. Mając autocasco możesz m.in.uzyskać odszkodowanie, w sytuacji, kiedy to Ty spowodujesz wypadek, bądź też Twoje auto zostanie skradzione lub zniszczone (w kolizji drogowej, przez osoby trzecie, żywioły). AC ma jednak różne zakresy. Czasem polisa obejmuje jedynie zderzenia z innym pojazdem, ale już nie ze zwierzęciem. W innym przypadku AC może chronić pojazd przed skutkami powodzi, czy pożaru, jednak już nie poszczególne elementy wyposażenia auta. Zawsze dokładnie zapoznaj się z warunkami ubezpieczenia autocasco.

To, co obejmuje ubezpieczenie determinuje najczęściej cenę polisy. Tańsze AC niekoniecznie oznaczać będzie atrakcyjniejszą ofertę. Tutaj czasem lepiej będzie wybrać droższą propozycję, za to z zakresem ubezpieczenia, który nam w pełni odpowiada. Dodatkowo, często najbardziej opłacalnym rozwiązaniem jest zakup AC w pakiecie z obowiązkowym OC oraz innymi ubezpieczeniami, jak NNW, czy assistance. Kalkulacja AC, czy też AC w połączeniu z OC dla konkretnego samochodu jest naprawdę prosta i szybka. Wystarczy skorzystać z internetowego kalkulatora, jak ten na https://www.mfind.pl/ubezpieczenie-oc-ac/kalkulator-oc-ac. Po wpisaniu danych dotyczących auta wyświetlą się nam oferty różnych ubezpieczycieli. Warto porównać zarówno ceny, jak i zakres ubezpieczenia.

Autocasco - co obejmuje?

Polisa AC może mieć różny zakres. Ten określi, w jakich przypadkach otrzymasz odszkodowanie. Może one obejmować:

  • zderzenie z innym pojazdem;
  • zderzenie ze zwierzęciem, osobą, przedmiotem;
  • działania osób trzecich polegające na uszkodzeniu pojazdu i wyposażenia w samochodzie;
  • zniszczenia wynikające z powodzi, zatopienia, gradobicia czy uderzenia pioruna oraz pożaru,
  • kradzież pojazdu.

W przypadku AC istotna będzie także suma ubezpieczenia - może być stała przez cały okres obowiązywania umowy lub malejąca z każdym miesiącem, wraz ze spadkiem wartości samochodu. Zależy ona więc od wartości Twojego auta, a także jego wieku, marki itp.

Decydując się na AC sprawdź, jaki będzie Twój udział własny w likwidacji szkody (może okazać się, że ubezpieczyciel nie wypłaci całości odszkodowania, a zaledwie jego80 proc.). Istotne będzie także, do jakiej kwoty ubezpieczyciel nie odpowiada za powstałą szkodę.Jeśli w warunkach ubezpieczenia znajdziesz zapis o franszyzie integralnej, będzie to oznaczało, że szkody poniżej ustalonej wartości nie podlegają ochronie ubezpieczeniowej.

Sprawdzając, co obejmuje Twoja polisa AC dowiedz się, czy i w jaki sposób ubezpieczone są szyby (może być konieczne osobne ubezpieczenie), oraz jakie są warunki naprawy samochodu (czy konieczna będzie naprawa w autoryzowanym serwisie? Części oryginalne, czy zamienniki?).

Ubezpieczenie autocasco daje możliwość uzyskania odszkodowania, które jeśli nie w całości, to w znakomitej większości zrekompensuje poniesione straty. To także Twoja ochrona na wypadek, gdybyś to Ty był sprawcą kolizji. Jedyne o czym należy tutaj pamiętać, to porównanie cen i zakresów polis pomiędzy poszczególnymi towarzystwami ubezpieczeniowymi.


Komentarze

For the person asking for sites about finance tips for 20's, good financial words of advice, top finance tips, simple finance recommendations, excellent money tips, I highly recommend this simple finance ideas website or for insider finance tips, finance tips for 20s, worthwhile finance tips, finance tips in hindi, good money words of advice, try this simple financial tips website.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform