Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica

Brak miejsc w legnickim szpitalu. Karetki czekają po 14h na przekazanie pacjenta na SOR

Autor admin2
Data utworzenia: 28 październik 2020, 08:49 Wszystkich komentarzy: 5


Brak miejsc w legnickim szpitalu. Karetki czekają po 14h na przekazanie pacjenta na SOR

Wraz ze wzrostem zakażeń każdego dnia pogarsza się sytuacja w szpitalach. Znaczące braki w personelu, przepracowanie tych, którzy dyżurują oraz gwałtowny wzrost liczby pacjentów potrzebujących pomocy sprawił, że szpitale zmagają się z ogromnymi problemami.

Zaledwie tydzień temu w legnickim szpitalu zwiększono liczbę łóżek dla osób zakażonych covid-19, a teraz wszystkie 55 jest już zajętych. Oddział zakaźny prawdopodobnie zostanie powiększony o kolejne 20 łóżek. Decyzja zapadnie w ciągu kilku najbliższych dni.

Wczoraj pod legnickim szpitalem stał sznur 13 karetek oczekujących na przekazanie pacjentów na SOR. Kilku-, a nawet kilkunastogodzinne oczekiwanie na przyjęcie stanowi ogromne zagrożenie dla pacjentów i jest obciążeniem dla ratowników, którzy nie mogą jechać z pomocą do kolejnych potrzebujących osób.

Media społecznościowe obiegł wpis Tomasza Wyciszkiewicza, szefa związków zawodowych w Pogotowiu Ratunkowym w Legnicy, który opisał paraliż legnickiej ochrony zdrowia, cytujemy:

- Przepraszamy za to, że nie udzielimy Wam pomocy, za to, że będziecie umierać w domach bo przychodnie w większości się na Was wypięły i każą wam wzywać pogotowie do Waszego chorego dziecka lub zrobią teleporadę przepisując w ciemno antybiotyk a my... A my nie przyjedziemy bo.. Bo czekamy pod SOR-em 3,4,5 lub 14 godzinę! Tak, dobrze słyszycie! 14 godzin próbując przekazać pacjenta na Sor! To się dzieje w Polsce! Tuż obok Was ale tv Wam tego nie pokaże! Tv mówi, że jest wystarczająca liczba łóżek! Serio? Gdzie? W hotelach? Bo nie w szpitalach! Koleżanki i koledzy pracujący na SOR także są bezradni bo nie mają gdzie przekazywać pacjentów! Wszędzie miejsc brak! Zdarza się, że ktoś umiera na sorze więc... Robi się jedno miejsce i wtedy karetka będąca pierwszą w kolejce cieszy się bo po kilku godzinach oczekiwania wreszcie może przekazać swego pacjenta. A następni stoją, stoją, stoją... Jeśli bez kombinezonów ochronnych to jeszcze jakoś da się żyć.. Można coś zjeść, napić się, załatwić potrzeby fizjologiczne.. Jeśli masz pecha i masz pacjenta z covid+ lub podejrzanego to siedzisz w tym dziadostwie z maską na ryju kilka godzin.. Spocony, niedotleniony, zestresowany.. Bo też jesteśmy ludźmi...Też się boimy! Bo coraz więcej naszych kolegów i koleżanek z pracy idzie w kwarantannę z powodu dodatniego wyniku na covid. I wykrusza się kolejna załoga i kolejna karetka nie wyjeżdża.. I znowu dłuuugo czekacie na nasz przyjazd. I znowu się na nas denerwujecie i macie pretensje... Np wczoraj.. Ktoś o 9 rano dzwonił po pomoc, po karetkę, a my pojechaliśmy do niego o 24!!! Nie, to nie s-f. To dzisiejsze realia... System ochrony w Polsce UMARŁ!
Wielokrotnie o tym mówiliśmy, że do tego dojdzie ale nikt nas nie słuchał. Mówili niech jadą! Część pojechała.. Nie szanowano nas i nie szanuje się nadal. Rządzący mają nas w du....! My Was potencjalni pacjenci nie mamy tam, gdzie oni nas ale.. Nie możemy nic z tym zrobić. A oni ciągle mówią, że jest dobrze.. Nie jest dobrze! Ogłaszam koniec systemu PAŃSTWOWE RATOWNICTWO MEDYCZNE!
Na zdjęciach - Szpital w Legnicy dziś.. 13 oczekujących karetek. Już wiecie dlaczego długo na nas czekacie?
Życzę Wam wszystkim duuużo zdrowia i odporności!
Bo my ratownicy mamy już dość!

fot. Tomasz Wyciszkiewicz


Komentarze

to było do przewidzenia i wiadome od dłuższego czasu że ten rzad nie poradzi sobie z ta pandemią , zajmowali się wyborami i swoimi nagrodami a nie potrzebami społeczeństwa , a teraz rozpacz bo nie ma łóżek nie ma przede wszystkim personelu ....szmatławcy do niczego się nie nadają
zgłoś komentarz
Cudowny kraj
zgłoś komentarz
tak,tak,babcia i automatyk,róbcie więcej ,,czarnych spędów,,a będzie jeszcze,,lepiej,,
zgłoś komentarz
For the person asking for sites about excellent money tips, top financial tips, simple finance tips, finance tips uk, good finance tips, I highly recommend this worthwhile money ideas profile or for finance tips for your 20s, worthwhile finance tips, finance tips for millennials, finance tips 2019, simple financial recommendations, try this good money words of advice site.
zgłoś komentarz
For the person asking for sites about car buyers omaha, buy my car az, car valuation cars24, car buyers nc, car valuation companies, sell my car app, car buyers online, sell my car online, scrap car buyers, Carbuyer, I highly suggest this excellent car buyers recommendations page
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.