Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Jesteś ozdrowieńcem? Oddaj osocze i pomóż chorym na covid-19

Autor admin2
Data utworzenia: 28 październik 2020, 17:24 Wszystkich komentarzy: 0


Jesteś ozdrowieńcem? Oddaj osocze i pomóż chorym na covid-19

Regionalne Centrum Krwiodawstwa o Krwiolecznictwa apeluje o oddawanie osocza przez osoby, które przeszły zakażenie SARS-CoV-2. Osocze ozdrowieńców stosowane jest w terapii leczenia covid-19 i przynosi zadowalające rezultaty w ciężkich przypadkach zachorowania.

Osocze mogą oddawać osoby:

- które zostały uznane za zdrowe po przechorowaniu COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od wyniku powtarzalnie ujemnego testu NAT (wymaz z nosogardzieli);

- które są po zakażeniu SARS-CoV-2, i u których minął okres co najmniej 28 dni od ustąpienia objawów albo zakończenia izolacji;

- u których stwierdzono przeciwciała anty-SARS-CoV-2 i nigdy nie miały objawów COVID-19, u których minął okres co najmniej 14 dni od dodatniego wyniku na obecność przeciwciał.

Osocze mogą oddawać osoby w wieku 18-60 lat. Dyskwalifikowane są kobiety, które były w ciąży, osoby po przetoczeniach krwi oraz osoby bez alloprzeciwciał do antygenów H.

Jeżeli przebyłeś zakażenie SARS-Cov-2 (objawowo lub bezobjawowo) i chciałbyś oddać osocze, które pomoże w leczeniu ciężko chorych pacjentów, skontaktuj się Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu elektronicznie pod adresem: ozdrowieniec@rckik.wroclaw.pl (prosimy o podanie w wiadomości swoich danych osobowych i numeru telefonu) albo telefonicznie: 71 371 58 24 lub 693 693 702 (kontakt od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-17.00).

UWAGA! Konieczne jest posiadanie wyniku PCR RNA SARS-CoV-2 potwierdzającego zakażenie lub wynik badania na obecność przeciwciał anty-SARS-CoV-2.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.