Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum Arena Cuprum Arena

Wypożyczenie samochodu w 3 prostych krokach

Autor Partnerstwo
Data utworzenia: 29 październik 2020, 08:00


Wypożyczenie samochodu w 3 prostych krokach

Wynajęcie samochodu nie jest procedurą skomplikowaną, o czym przekonują się codziennie tysiące klientów wypożyczalni. Jeśli do tej pory nie korzystaliście z tego rodzaju usług – sprawdźcie, jak prosto i szybko zapewnić sobie wygodny środek komunikacji w innym mieście – niezależnie, czy podróżujecie w celach rekreacyjnych, czy służbowo.

Określ swoje potrzeby i wybierz auto

Współpracę z wypożyczalnią należy rozpocząć od określenia swoich potrzeb, co znacznie ułatwi podjęcie decyzji, jakie auto będzie najlepsze. Firmy zajmujące się wynajmem, oferują samochody w kilku klasach, które różnicuje między innymi wielkość czy wyposażenie. Jeśli podróżujecie w pojedynkę, najlepszym rozwiązaniem będą pojazdy kompaktowe. Rodziny z kolei powinny wybrać przestronne samochody, zapewniające nie tylko komfort, ale i bezpieczeństwo jazdy.

Aby sprawnie wskazać, które auto was interesuje, warto skorzystać z internetowego systemu rezerwacji, jaki oferuje wypożyczalnia samochodów we Wrocławiu. Carfree umożliwia także łatwe sprawdzenie kosztów najmu, które pojawią się na ekranie po wybraniu modelu samochodu oraz wskazaniu okresu, na jaki chcecie podpisać umowę. Internetowa rezerwacja jest również gwarancją, że konkretny pojazd będzie w określonym terminie dostępny.

Dokumenty i opłaty

Aby korzystać z wynajętego samochodu, trzeba podpisać umowę. Kontrakt określa prawa i obowiązki każdej ze stron, a także precyzuje warunki wypożyczenia. Warto wcześniej zapoznać się z jego zapisami, aby wyjaśnić ewentualne wątpliwości z obsługującym was pracownikiem. Do zawarcia umowy niezbędne będzie prawo jazdy, które kierowca powinien posiadać od co najmniej roku. Dotyczy to każdej osoby, jaka będzie uprawniona do prowadzenia samochodu. Dodatkowym wymogiem, jaki stawia wypożyczalnia, jest ukończenie przez kierowcę 21 roku życia.

Ile musisz wydać, aby wypożyczyć samochód we Wrocławiu? Kwota zależna jest od kilku czynników. Najważniejszym jest rodzaj auta, na jaki się zdecydujecie. Najniższe koszty to segment A, czyli na przykład Mitsubishi Spacestar czy Skoda Citigo. Do cen podstawowych należy doliczyć ewentualne wyposażenie dodatkowe, czyli fotelik dla dziecka lub nawigację GPS. W Carfree nie musicie wnosić zabezpieczenia w postaci kaucji, chyba że decydujecie się na auto klasy premium lub nie posiadacie polskiego obywatelstwa.

Odbierz auto i podróżuj!

Trzecim krokiem do podróżowania wynajętym samochodem jest jego odbiór i podpisanie dokumentów. Procedura odbywa się we wcześniej ustalonym miejscu – zgodnie z deklaracją złożoną podczas rezerwacji. Pracownik wypożyczalni przywozi ze sobą wszelkie niezbędne dokumenty, czyli umowę oraz protokół przekazania pojazdu. Na miejscu uzupełniane są szczegółowe dane, czyli przebieg, stan paliwa, ewentualne usterki. Po podpisaniu protokołu możecie już korzystać z samochodu!

Ile trwa procedura wynajmu samochodu? To bardzo szybki proces. Rezerwacja internetowa lub telefoniczna nie zajmuje więcej niż kilka minut. Odbiór auta także odbywa się sprawnie, ponieważ wszystkie dokumenty zostały przygotowane już wcześniej. Warto także pamiętać, że do dyspozycji klientów są pracownicy wypożyczalni, którzy w każdej chwili mogą odpowiedzieć na pojawiające się pytania.

Wynajem samochodów jest bardzo korzystną propozycją dla każdego, szczególnie jeśli ceni komfort podróżowania. Kwestie formalne są bardzo proste i nie wymagają dużego zaangażowania ze strony klienta, co znacznie usprawnia wypożyczenie auta.