Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Gmina Chojnów i Konradówka celebrują sukces. Kogut powrócił na ziemię chojnowską

Autor admin
Data utworzenia: 02 listopad 2020, 14:01 Wszystkich komentarzy: 1


Gmina Chojnów i Konradówka celebrują sukces. Kogut powrócił na ziemię chojnowską

W Urzędze Marszałkowskim odbyła się uroczystość wręczenia nagród w konkursie "Piękna Wieś Dolnośląska 2020". W tym roku tytuł najpiękniejszej wsi trafił do Konradówki.

Dwunastą edycję plebiscytu "Piękna Wieś Dolnośląska", organizowanego przez Urząd Marszłkowski Województwa Dolnośląskiego, rozstrzygnięto na początku października. O tytuł walczyło 18 wsi - zwyciężyła Konradówka.

Ze względu na ograniczenia wynikające z pandemii koronawirusa, w tym roku nie odbyły się wyjazdy terenowe komisji, a wybór laureatów obu kategorii został dokonany tylko na podstawie materiałów przesłanych z gmin.

To nie pierwszy tego typu tytuł dla miejscowości z gminy Chojnów. W 2017 roku najpiękniejszą wsią dolnośląską uznane zostały Niedźwiedzice. Wówczas uroczystemu przekazaniu koguta - statuetki przyznawanej w konkursie - towarzyszyła duża uroczystość zorganizowana na niedźwiedzickim boisku. W tym roku z wiadomych względów celebracja sukcesu jest znacznie bardziej kameralna.

- W piątek, 30 października, Wójt Gminy Chojnów Andrzej Pyrz wspólnie z Sołtysem Sołectwa Konradówka, Piotrowice - Sylwią Siwak oraz Liderem Grupy Odnowy Wsi - Lucjaną Zimirską odebrali w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Dolnośląskiego nagrodę w konkursie "Najpiękniejsza Wieś Dolnośląska 2020" - relacjonuje Urząd Gminy Chojnów.

- Po raz pierwszy podsumowanie konkursu odbywa się w takich warunkach - w Urzędzie, bez udziału wszystkich laureatów i uczestników konkursu. Mimo ograniczeń wynikających z pandemii nasza radość jest ogromna - informuje Lucjana Zimirska na łamach mediów społecznościowych gminy - Ta nagroda i wyróżnienie daje nam motywację do dalszej pracy na rzecz naszej miejscowości. Jeszcze raz pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy pracowali na to, że dzisiaj Konradówka nosi miano Najpiękniejszej Wsi Dolnośląskiej 2020 r.

Konkurs „Piękna Wieś Dolnośląska” zorganizowany został przez Urząd Marszałkowski już po raz dwunasty. Dla organizatorów to jeden z elementów wsparcia jakie Urząd przygotował dla sołectw i gmin uczestniczących w Odnowie Wsi Dolnośląskiej. Jego celem jest wyłonienie oraz wypromowanie najlepszych, najbardziej kreatywnych przykładów aktywności mieszkańców z terenów wiejskich, które staną się przykładem dla innych wsi do realizacji podobnych przedsięwzięć.

źródło: Gmina Chojnów [Facebook]; Urząd Marszałkowski Województwa Dolnośląskiego


Komentarze

żeby tak wójt zjednoczył wioskę z której pochodzi. Krzywa jak zawsze na końcu gminy :(
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.