Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Chryzantemy upiększyły skwer przed Urzędem Gminy Chojnów, szkoły oraz miejsca pamięci

Autor admin
Data utworzenia: 05 listopad 2020, 15:20 Wszystkich komentarzy: 1


Chryzantemy upiększyły skwer przed Urzędem Gminy Chojnów, szkoły oraz miejsca pamięci

Wczoraj Wójt Gminy Chojnów zapowiedział wsparcie dla miejscowych producentów kwiatów. Dziś Urząd Gminy pochwalił się zakupem 400 chryzantem od lokalnych rolników i przedsiębiorców - zamiast na śmietnik, trafiły one na skwer przed Urzędem Gminy, do gminnych szkół oraz pod pomniki.

Zakaz wchodzenia na cmentarz w okresie dnia Wszystkich Świętych stał się ogromnym ciosem dla przedsiębiorców zajmujących się kwiatami oraz handlarzy, którzy w tych dniach sprzedawali swój towar w okolicach cmentarzy. Dramat przedsiębiorców pogłębił fakt, że decyzja została ogłoszona niemal w ostatniej chwili - wbrew wielu wcześniejszym zapowiedziom.

Pomocną dłoń dla przedsiębiorców w wielu rejonach Polski wyciągnęli samorządowcy. W przypadku gminy wiejskiej Chojnów miała ona polegać na wykupieniu części roślin od lokalnych ogrodników.

- 400 chryzantem kupiły od lokalnych rolników i przedsiębiorców władze Gminy Chojnów. To w związku ze stratami, jakie ponieśli sprzedawcy po zamknięciu cmentarzy. Kwiaty trafiły już dziś do szkół, gdzie ozdobią przyszkolne rabaty, a także w miejsca pamięci, zdobiąc obeliski. Część kwiatów upiększyła także skwer przed urzędem Gminy Chojnów, a biało czerwone rośliny w oknach budynku przypominać będą o zbliżającym się Święcie Niepodległości - 11 listopada - informuje Urząd Gminy.

Wójt Andrzej Pyrz zaapelował do mieszkańców gminy Chojnów i okolic o wsparcie dla lokalnych przedsiębiorców.

- Proszę, abyście Państwo nie rezygnowali z zakupu kwiatów, nawet już po Świętach. Bądźmy solidarni i wspomóżmy handlowców i hodowców kwiatów. Z pewnością wielu z nas odwiedzi w kolejnych dniach groby bliskich. Pomóżmy tym, którzy znaleźli się niespodziewanie w trudnej sytuacji, nie mogąc w tych dniach prowadzić sprzedaży. Kupione kwiaty można też zagospodarować na balkonie lub we własnym ogrodzie.

fot. Gmina Chojnów (Facebook)Komentarze

ech... na kwiatki to pieniądze są.
Kiedy kanalizacja w całej gminie? Kiedy gaz w całej gminie?
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.