Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Kolejna inicjatywa wsparcia dla osób starszych, samotnych i potrzebujących

Autor admin
Data utworzenia: 06 listopad 2020, 11:40 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejna inicjatywa wsparcia dla osób starszych, samotnych i potrzebujących

W trudnym czasie nie brakuje osób, które chcą nieść pomoc osobom starszym, samotnym i potrzebującym. Tym razem swoją pomocną dłoń wyciąga Grupa Wsparcia Powiatowego Zespołu Szkół, działająca przy wsparciu Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej.

Akcja Grupa Wsparcia PZS kierowana jest przede wszystkim w stronę osób, które w okresie pandemii są w największej grupie ryzyka.

- W czasie pandemii ryzyko zarażenia koronawirusem jest duże i wysoce niebezpieczne, szczególnie dla seniorów. Do obowiązków grupy wsparcia należeć będą te czynności, które wymagają opuszczenia mieszkania przez osoby starsze, tj.: zrobienie zakupów, wyniesienie śmieci, wyprowadzenie psa, pójście na pocztę, do apteki czy odebranie paczki - informuje Powiatowy Zespół Szkół.

Organizatorzy akcji zachęcają osoby samotne i potrzebujące a także osoby, które znają kogoś wymagającego pomocy, do zgłaszania się do Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej (76 8188 218 lub 76 8188 597). - Uczniowie wraz z opiekunami podejmą współpracę z państwem - zapowiada młodzież z PZS.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.