Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Pozytywny wynik u kolejnych 16 mieszkańców powiatu legnickiego

Autor admin
Data utworzenia: 07 listopad 2020, 18:50 Wszystkich komentarzy: 0


Pozytywny wynik u kolejnych 16 mieszkańców powiatu legnickiego

Sobota jest pierwszym dniem obowiązywania najsurowszych od wiosny ograniczeń. Efektem wprowadzonych restrykcji są mniejsze limity osób w sklepach i kościołach, ograniczona działalność galerii handlowych czy zamknięcie placówek kultury.

Jak zaznaczył premier, jest to ostatni etap, który może nas uchronić przed wprowadzeniem narodowej kwarantanny. - Chcemy maksymalnie spowolnić rozprzestrzenianie się koronawirusa w Polsce. Sytuacja jest poważna i wymaga od nas wszystkich zdecydowanych działań - zaznaczył.

Ogłoszone przez premiera nowe zasady zakładały m.in. ograniczenie funkcjonowania galerii handlowych. Otwarte miały pozostać punkty usługowe, sklepy z artykułami spożywczymi, kosmetycznymi, artykułami toaletowymi oraz środkami czystości, wyrobami medycznymi i farmaceutycznymi, artykułami remontowo-budowalnymi, artykułami dla zwierząt i z prasą. Jak się jednak okazało, rządowe rozporządzenie miało inną treść niż zapowiadano jeszcze kilka dni temu -  zamknięciem objęto też sklepy meblowe, których w projekcie dokumentu nie było.

Jak poinformowało Ministerstwo Zdrowia, w sobotę liczba przypadków zakażenia wirusem SARS-CoV-2 wzrosła o 27 875. To największa liczba nowych przypadków od początku epidemii.

W województwie dolnośląskim potwierdzono w ciągu minionej doby 2045 nowych przypadków, w tym 16 dotyczy mieszkańców powiatu legnickiego.

Od początku epidemii, pozytywny wynik zobaczyło 606 mieszkańców naszego powiatu. Na chwilę obecną 234 osoby uznaje się za wyleczone.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.