Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

Autor admin
Data utworzenia: 09 listopad 2020, 12:24 Wszystkich komentarzy: 0


Złodzieje paliwa zatrzymani na gorącym uczynku

Chojnowscy policjanci na gorącym uczynku zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży 740 litrów paliwa z dwóch samochodów ciężarowych. Za popełnione przestępstwa grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności.

- W minionym tygodniu w Okmianach policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zatrzymali na gorącym uczynku dwóch mężczyzn, którzy dokonywali kradzieży około 740 litrów paliwa z dwóch samochodów ciężarowych. Policjanci ustalili, że sprawcy po uprzednim uszkodzeniu korka zbiornika paliwa i zdemontowaniu czujnika podającego paliwo dokonywali kradzieży oleju napędowego. Zebrany materiał dowodowy przez funkcjonariuszy potwierdził, że 27 i 29– latek na swoim koncie mają więcej tego rodzaju przestępstw. Łącznie udowodniono im kradzież 1740 litrów paliwa - relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert z Komendy Miejskiej Policji w Legnicy.

Straty, jakie powstały na szkodę osób pokrzywdzonych to kwota ponad 7 tys. złotych. W toku przeszukań mieszkań, pojazdów, a także pomieszczeń gospodarczych należących do sprawców udało się odzyskać część utraconego paliwa.

Zatrzymanym mężczyznom za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.