Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Jesienne mgły sporym zagrożeniem na drodze. Ważne odpowiednie oświetlenie i odblaski

Autor admin
Data utworzenia: 10 listopad 2020, 11:19 Wszystkich komentarzy: 2


Jesienne mgły sporym zagrożeniem na drodze. Ważne odpowiednie oświetlenie i odblaski

Już w sierpniu pojawiające się coraz częściej poranne mgły zwiastowały nam nadchodzącą jesień. Ta w końcu nadeszła a wraz nią całkiem spore zagrożenie na drodze. Policjanci zwracają uwagę czy oświetlenie w naszych pojazdach jest sprawne i dostosowane do warunków pogodowych.

- Dziś na drogach jest gęsta mgła i trudne warunki pogodowe, które wymagają od kierowców i pieszych szczególnej koncentracji. Opady deszczu, śliska nawierzchnia oraz gęsta mgła powodują, że powinniśmy zwolnić i jeszcze dokładniej obserwować to, co dzieje się wokół nas - zaznacza podkom. Jagoda Ekiert.

Policjanci przypominają - obowiązujące przepisy wskazują, że kierowca w warunkach zmniejszonej przejrzystości jest obowiązany zachować szczególną ostrożność. W pojeździe silnikowym należy włączyć światła mijania lub przeciwmgłowe przednie albo oba te światła jednocześnie. Kierujący pojazdem może używać tylnych świateł przeciwmgłowych, jeżeli zmniejszona przejrzystość powietrza ogranicza widoczność na odległość mniejszą niż 50 m. W razie poprawy widoczności kierujący pojazdem jest obowiązany niezwłocznie wyłączyć te światła.

Niezwykle ważne jest także stosowanie odblaskowych elementów przez pieszych.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Policja przeleciała by się po gminie, wystawiła kilka mandatów za brak odblasków na drogach i poboczach naszej gminy - gwarantuje dobry zarobek :D
zgłoś komentarz
Za brak odblasków? Odblask sam nie zaświeci, a co ma odbić, jak niektórzy jeżdżą na dziennych czy nawet całkiem bez świateł! O włączeniu światła przeciwmgłowego z tyłu nawet nie wspomnę, bo używa go tylko promil kierowców.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.