Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Policja podsumowuje działania "Prędkość"

Autor admin
Data utworzenia: 23 listopad 2020, 12:15 Wszystkich komentarzy: 0


Policja podsumowuje działania "Prędkość"

W miniony piątek na drogach powiatu legnickiego prowadzone były działania pn. „Prędkość”, które ukierunkowane były na poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w szczególności na przestrzeganie dozwolonej prędkości.

Działania "Prędkość" prowadzone były przy wykorzystaniu ręcznych mierników prędkości oraz radiowozów wyposażonych w urządzenia rejestrujące tzw. wideorejestratory.

- Niespełna 40 nieodpowiedzialnych kierujących przekroczyło dozwoloną prędkość, która jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W wyniku działań policjanci zatrzymali 2 uprawnienia do kierowania  pojazdami w związku z przekroczeniem prędkości o ponad 50 km/h w terenie zabudowanym. Za takie zachowanie kierujący utracili swoje prawo jazdy na okres trzech miesięcy. Mundurowi zatrzymali również 21-letnią kobietę i 38-letniego mężczyznę, którzy prowadzili pojazdy pod wpływem środków odurzających, co potwierdziły wyniki badań narkotestem.  Za popełnione przestępstwo grozi im kara nawet do 2 lat pozbawienia wolności - informuje mł.asp. Anna Grześków.

Lokalna policja po raz kolejny apeluje o rozsądek i przestrzeganie przepisów. Przypominają również jak ważna jest jazda z tzw. „prędkością bezpieczną” – taką przy której kierowca zachowuje możliwość pełnego panowania nad pojazdem, czyli w razie potrzeby może go zatrzymać przed pojawiającą się przeszkodą, bądź ominąć ją bez zbędnego ryzyka. Na drodze, gdzie sytuacja jest bardzo często dynamiczna, mogą wystąpić okoliczności, w których zmuszeni będziemy do natychmiastowej reakcji. - Nadmierna prędkość może być czynnikiem, który spowoduje, że nie opanujemy w porę prowadzonego pojazdu, co może doprowadzić do tragicznych w skutkach zdarzeń drogowych.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.