Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Łóżka covidowe od WOŚP dla oddziału zakaźnego. Lokalne samorządy wspierają legnicki szpital

Autor admin
Data utworzenia: 24 listopad 2020, 19:18 Wszystkich komentarzy: 0


Łóżka covidowe od WOŚP dla oddziału zakaźnego. Lokalne samorządy wspierają legnicki szpital

Do Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy trafiło dziesięć łóżek, będących darem od Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki wsparciu lokalnych samorządów w planach jest zakup kilkunastu urządzeń do tlenoterapii.

Łącznie fundacja WOŚP zakupiła 1279 łóżek z przeznaczeniem dla pacjentów z koronawirusem. To reakcja na sytuację, kiedy to szpitale chciały przenosić na oddziały covidowe łóżka zakupione przez Fundację WOŚP między innymi dla oddziałów geriatrycznych i psychiatrii dziecięcej. Łóżka trafią do 80 polskich lecznic. Jedną z nich jest legnicki szpital, który złożył wniosek o pomoc.

- Jest to 10 zestawów składających się z nowoczesnych łóżek oraz aktywnych materacy przeciwodleżynowych. Każdy zestaw ma wartość ok 10.000 zł, zatem cały dar orkiestry to ok 100.000 zł. Łóżka przeznaczone są dla pacjentów oddziału zakaźnego COVIDowego - informuje legnicki szpital.

Ponadto trwa procedura zakupu kilkunastu urządzeń do tlenoterapii. - Te zakupy są możliwe dzięki uprzejmości i wsparciu lokalnych spółek i samorządów. W kosztach partycypują Fundacja „Polska Miedź”, Legnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji, Legnickie Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej, Strefa Aktywności Gospodarczej, legnickie starostwo powiatowe oraz gminy Kunice, Miłkowice, Chojnów i Legnickie Pole – informuje Tomasz Kozieł, rzecznik prasowy Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy.

Koszt jednego aparatu do tlenoterapii wynosi około 20 tysięcy złotych. W tej chwili realizowany jest zakup 18 sztuk.

źródło: szpital.legnica.pl, lca.pl


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.