Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

20 tysięcy z budżetu gminy na zakup aparatu wysokoprzepływowej terapii tlenem

Autor admin
Data utworzenia: 25 listopad 2020, 10:50 Wszystkich komentarzy: 1


20 tysięcy z budżetu gminy na zakup aparatu wysokoprzepływowej terapii tlenem

Gmina Chojnów przeznaczyła 20 tysięcy złotych na zakup aparatu do wysokoprzepływowej terapii tlenem High Flow - informuje Urząd Gminy. Urządzenie trafi do legnickiego szpitala.

Wczoraj informowaliśmy o procedurze zakupu kilkunastu urządzeń do tlenoterapii. Realizowane przez legnicki szpital zakupy są możliwe dzięki uprzejmości i wsparciu lokalnych spółek i samorządów - w tym gminy Chojnów.

- Gmina Chojnów aktywnie włącza się w każde zadania mające na celu wsparcie zdrowia i bezpieczeństwa swoich mieszkańców, dlatego błyskawicznie odpowiedzieliśmy na apel Wojewódzkiego Szpitala Specjalistycznego w Legnicy, w którym zgłoszono zapotrzebowanie placówki na sprzęt do tlenoterapii – informuje Wójt, Andrzej Pyrz.

Jak zaznacza Grzegorz Styrkowiec, zastępca Wójta Gminy Chojnów, kwota 20 tysięcy złotych to dokładnie tyle, ile potrzebne jest do zakupu jednego urządzenia do tlenoterapii. - Gmina Chojnów przekazała szpitalowi środki finansowe w formie dotacji celowej - dodaje.

Oddział zakaźny zlokalizowany w tzw. "małym szpitalu" wznowił swoją działalność kilka tygodni temu. Decyzję o jego ponownym uruchomieniu zapowiedział wojewoda Jarosław Obremski, po posiedzeniu sztabu kryzysowego w legnickim starostwie.

Zobacz również: Łóżka covidowe od WOŚP dla oddziału zakaźnego. Lokalne samorządy wspierają legnicki szpital


Komentarze

Bardzo dobrze, brawo gmina :)
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.