Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Pierwsze przymrozki zaskoczyły kierowców. Policja przypomina o odpowiednim przygotowaniu samochodu

Autor admin
Data utworzenia: 25 listopad 2020, 15:22 Wszystkich komentarzy: 0


Pierwsze przymrozki zaskoczyły kierowców. Policja przypomina o odpowiednim przygotowaniu samochodu

Nocny przymrozek zaskoczył niejednego kierowcę. Nadchodzi zima a wraz z nią poranne skrobanie szyb. Policjanci przypominają  kierowcom o obowiązku dokładnego przygotowania samochodu.

- Skrobanie szyb wymaga czasu, którego każdy z nas rano nie ma za wiele, aby na czas zdążyć do pracy. Przypominamy, że to na kierujących ciąży obowiązek dokładnego odśnieżenia auta, wyposażenia w płyn do spryskiwaczy, wycieraczki, a także zimowe opony. Kierowcy samochodów ciężarowych dodatkowo powinni zwrócić uwagę na to, aby usunąć z dachu pojazdu lub przyczepy lód, który spadając może spowodować uszkodzenie innego samochodu, a nawet doprowadzić do poważnego wypadku - tłumaczy podkom. Jagoda Ekiert.

Prawo o ruchu drogowym wymaga od nas by samochód był tak utrzymany, aby korzystanie z niego nie zagrażało bezpieczeństwu osób nim jadących oraz innym uczestnikom ruchu drogowego, nie naruszało porządku ruchu na drodze i nie narażało kogokolwiek na szkodę. Każdemu, kto ten przepis zlekceważy grozi mandat karny w wysokości od 20 do 500 złotych.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.