Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Ostatnie dni Powszechnego Spisu Rolnego

Autor admin
Data utworzenia: 26 listopad 2020, 11:15 Wszystkich komentarzy: 0


Ostatnie dni Powszechnego Spisu Rolnego

Do 30 listopada trwać będzie Powszechny Spis Rolny. Wciąż jednak nie wszyscy rolnicy dopełnili swojego obowiązku.

Jak tłumaczy Główny Urząd Statystyczny, wyniki spisu rolnego są jedynym źródłem, które pozwala dokładnie scharakteryzować polskie rolnictwo. Służą władzom lokalnym i centralnym do podejmowania trafnych decyzji strategicznych, opartych na analizie danych.

Spis rolny prowadzony jest w gospodarstwach rolnych osób fizycznych, osób prawnych oraz jednostek organizacyjnych niemających osobowości prawnej. Wszystkie podmioty zobowiązane są do udzielania dokładnych, wyczerpujących i zgodnych z prawdą odpowiedzi w formie samopisu internetowego, wywiadu telefonicznego lub bezpośrednio w trakcie rozmowy z rachmistrzem spisowym.

Od 23 listopada samospis można wypełnić tylko w ciągu 2 dni od pierwszego skutecznego zalogowania do aplikacji.

Jeśli użytkownik gospodarstwa rolnego nie dokona samospisu skontaktuje się z nim rachmistrz.

Do udziału w spisie zachęcają lokalne samorządy. - To już ostatnie dni Powszechnego Spisu Rolnego. Jeszcze nie wszyscy rolnicy dopełnili swego obowiązku, w związku z tym Główny Urząd Statystyczny zachęca do udziału w Spisie drogą elektroniczną. W ten sposób rolnicy zaoszczędzą czas, a Gmina Chojnów będzie miała szansę na zdobycie nagrody w konkursie - informuje Urząd Gminy.

Spisu Rolnego przez internet można dokonać, korzystając z aplikacji spisowej. Gmina o największym odsetku gospodarstw rolnych, spisanych za pośrednictwem interaktywnej aplikacji, ma szansę na wygraną w Konkursie Prezesa GUS, w którym do zdobycia są atrakcyjne nagrody. Dlatego gorąco zachęcamy do wejścia na stronę spisrolny.gov.pl i skorzystania z możliwości spisania się przez internet.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.