Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Biblioteka znów otwarta, jednak na specjalnych zasadach

Autor admin
Data utworzenia: 29 listopad 2020, 16:02 Wszystkich komentarzy: 0


Biblioteka znów otwarta, jednak na specjalnych zasadach

Od 30 listopada znów będziemy mogli korzystać z usług Miejskiej Biblioteki Publicznej. Konieczne jest jednak wprowadzenie szczegółowych zasad bezpieczeństwa. Biblioteka swoją działalność ogranicza do podstawowych usług.

- Działalność MBP jest ograniczona do podstawowych usług - wypożyczania zbiorów bibliotecznych i przyjmowania zwracanych zbiorów. Zaleca się wcześniejsze zamówienia zbiorów bibliotecznych. Nieczynne są czytelnie, w tym stanowiska komputerowe. W najbliższym czasie nie będą prowadzone zapisy nowych czytelników - informuje Miejska Biblioteka Publiczna.

Wypożyczalnia Działu dla Dzieci i Młodzieży oraz wypożyczalnia Działu dla Dorosłych czynna będzie w: poniedziałki, wtorki, czwartki i piątki od 10:00 do 17:00. Do budynku jednorazowo wejść będą mogły tylko 2 osoby - 1 osoba do Działu dla Dorosłych i 1 osoba do Działu dla Dzieci i Młodzieży (dzieci do lat 7 mogą wejść z opiekunem). Użytkownicy biblioteki muszą mieć maseczki ochronne (ta zasada nie dotyczy dzieci do lat 4).

- W holu, przed wejściem do działów, są ustawione stanowiska, w których bibliotekarze obsługują Czytelników. Nie ma wolnego dostępu do księgozbioru. Obowiązuje zasada zachowania bezpiecznego dystansu (min. 1,5 m) od innych osób - czytamy w komunikacie.

Zbiory zamawiać można drogą telefoniczną (poniedziałek - piątek (z wyjątkiem środy) w godz.10.00 - 17.00, tel. 76 818 83 46) lub drogą elektroniczną poprzez katalog on-line zamieszczony na stronie internetowej biblioteki oraz e-mail (mbpchojnow.dzieci@gmail.com lub mbpchojnow.dorosli@gmail.com).

Zbiory zwracane przez czytelnika są poddawane 7-dniowej kwarantannie, a dopiero po tym okresie usuwane z jego konta. Termin zwrotu zbiorów, które powinny być zwrócone w okresie zamknięcia Biblioteki z powodu koronawirusa (7-29.11.2020 r.), jest przedłużony do 31 stycznia 2021 r.

Chojnowska biblioteka udostępnia swoim czytelnikom także e-booki.

- Czytelnikom naszej Biblioteki udostępniamy bezpłatny dostęp do e-booków w Legimi oraz IBUK Libra. Kody dostępu do e-booków w Legimi oraz IBUK Libra można otrzymać drogą mailową. Aby otrzymać kod należy wysłać maila na adres: biblioteka.chojnow@gmail.com. W treści maila należy podać swoje dane (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej. W przypadku czytelnika niepełnoletniego mail wysyła rodzic/opiekun prawny i podaje dane czytelnika niepełnoletniego (imię i nazwisko, datę urodzenia) oraz numer karty bibliotecznej.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.