Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

50-letni chojnowianin odpowie za kradzież prądu

Autor admin
Data utworzenia: 30 listopad 2020, 15:40 Wszystkich komentarzy: 0


50-letni chojnowianin odpowie za kradzież prądu

Nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz obowiązek uiszczenia opłaty za nielegalny pobór energii elektrycznej grozi 50-letniemu chojnowianinowi, u którego funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie ujawnili nielegalne podpięcie.

- Chojnowscy policjanci w trakcie wykonywania czynności służbowych ujawnili w mieszkaniu 50- latka nielegalny pobór prądu. Na klatce schodowej wykonane było prowizoryczne podpięcie przewodów w miejscu, gdzie zdjęto licznik. Zabezpieczenia nie posiadały też żadnych plomb, które powinny znajdować się zarówno przed jak i poza licznikiem.  Po przeprowadzeniu oględzin wspólnie z pracownikami pogotowia energetycznego, nielegalny pobór energii został zlikwidowany - relacjonuje asp. Anna Grześków.

Według kodeksu karnego, kradzież prądu jest przestępstwem zagrożonym karą pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5. Ponadto sprawca będzie musiał uregulować naliczoną przez dostawcę opłatę za nielegalny pobór prądu, która wynosi od kilku do kilkunastu tysięcy złotych.

Policja przypomina, że nielegalne przyłącza stanowią realne zagrożenie dla bezpieczeństwa osób mieszkających w danym budynku. W wielu przypadkach kradzież prądu wiąże się z uszkodzeniem instalacji elektrycznej. To z kolei jest częstą przyczyną pożarów bądź porażenia prądem nie tylko osób nielegalnie pobierających energię elektryczną, lecz również osób mieszkających w sąsiedztwie.

źródło: KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.