Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Trzeźwy poranek. Kontrole na lokalnych drogach

Autor admin
Data utworzenia: 01 grudzień 2020, 10:28 Wszystkich komentarzy: 0


Trzeźwy poranek. Kontrole na lokalnych drogach

Od wczesnych godzin porannych trwają policyjne działania pod nazwą "Trzeźwy poranek", która ukierunkowane są na przeprowadzenie kontroli maksymalnej ilości kierowców i zatrzymanie tych, którzy prowadzą pojazd pod wpływem alkoholu.

- Pomimo wielu przeprowadzonych akcji i działań w dalszym ciągu policjanci zatrzymują nieodpowiedzialnych kierowców, którzy wsiadają do auta po kilku głębszych. Złudne poczucie dobrej kondycji fizycznej i brak wyobraźni sprawiają, że alkohol staje się jednym z głównych czynników powodujących zdarzenia na drodze. Akcja ta ma na celu zapobieganie wypadkom drogowym oraz egzekwowanie od uczestników ruchu przestrzegania obowiązujących przepisów prawnych - tłumaczy asp. Anna Grześków.

Policjanci nie tylko eliminują nietrzeźwych kierujących ale również sprawdzają, czy respektowane są przepisy ruchu drogowego w zakresie stosowania pasów bezpieczeństwa i przewożenia dzieci. Pod lupę biorą również stan techniczny pojazdów, za który odpowiadają kierowcy.

- Pamiętajmy, że w okresie jesienno-zimowym zamarznięte szyby znacznie ograniczają widoczność a niewłaściwe ogumienie znacznie utrudnia jazdę w trudnych warunkach atmosferycznych.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.