Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Nowy rozkład PKP Intercity przynosi dodatkowe połączenie Dolnego Śląska z Berlinem

Autor admin
Data utworzenia: 01 grudzień 2020, 12:20 Wszystkich komentarzy: 0


Nowy rozkład PKP Intercity przynosi dodatkowe połączenie Dolnego Śląska z Berlinem

Nowy roczny rozkład PKP Intercity, który wejdzie w życie 13 grudnia, przynosi mieszkańcom Dolnego Śląska kilka wartych uwagi zmian. Wśród nowości znalazło się nowe połączenie do Berlina i wygodniejsze podróże z Wrocławia do wybranych miast Polski.

Już w grudniu 2019 roku zapowiedziano reaktywację pociągu EuroCity Wawel, który miałby połączyć Kraków ze stolicą Niemiec. Pociąg został umieszczony na rozkładach jazdy, które obowiązywać będą po 13 grudnia. Na trasie "EC Wawel" znalazły się m.in. Wrocław, Legnica oraz Lubin. Dla tych miast będzie to drugie połączenie z Berlinem.

Wraz z nowym rozkładem jazdy, mieszkańcy Dolnego Śląska otrzymają nowe możliwości dojazdu nad morze.

- Nowy pociąg IC Chełmoński zapewni dojazd do Świnoujścia, a w drugim kierunku do Krakowa. Do Świnoujścia i Słupska będzie kursować pociąg IC Przemyślanin z Przemyśla, który zacznie kursować przez Wrocław - informuje PKP Intercity.

Nową trasę przez stolicę województwa dolnośląskiego otrzyma skład IC Gwarek relacji Katowice – Słupsk, a w sezonie do Ustki. Z Wrocławia do Szczecina, a zarazem do Przemyśla, łatwiej będzie dotrzeć dzięki zmienionej relacji składu IC Matejko (zmieni się kategoria z TLK).

Nowością na torach będzie także skład TLK Sudety, który skomunikuje południową część województwa dolnośląskiego – Jelenią Górę, Wałbrzych, Dzierżoniów i Świdnicę z Katowicami i Krakowem. Mieszkańcom Wrocławia dojazd do stolicy Małopolski ułatwią składy IC Piast i TLK Artus, które do Krakowa będą mieć wydłużone dotychczasowe relacje odpowiednio Gdynia – Wrocław i Gdynia – Katowice, jak również IC Ślązak, który do Przemyśla przez Kraków będzie mieć wydłużoną dotychczasową relację Poznań – Katowice. Wydłuży się relacja składu IC Jeziorak, dzięki czemu Wrocław uzyska nowe połączenie z Olsztynem i Toruniem.

Ze względu na zagrożenie epidemiczne, PKP Intercity funkcjonuje w reżimie sanitarnym. Na pokładach pociągów obowiązuje zakrywanie ust i nosa podczas trwania całej podróży. Każdy skład przewoźnika jest dezynfekowany i czyszczony po zakończeniu przejazdu.

- Trwająca epidemia i związane z tym ograniczenia wprowadzane w sferze publicznej przyczyniają się do mniejszego zapotrzebowania na podróże koleją. W związku z tym PKP Intercity na podstawie prowadzonych na bieżąco analiz frekwencji w swoich pociągach może wprowadzać zmiany w siatce połączeń, dostosowując ofertę do aktualnego zainteresowania.

źródło: PKP Intercity


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.