Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Kolejny krok w ramach międzygminnej współpracy. Celem wspólne pozyskiwanie środków unijnych

Autor admin
Data utworzenia: 01 grudzień 2020, 15:02 Wszystkich komentarzy: 0


Kolejny krok w ramach międzygminnej współpracy. Celem wspólne pozyskiwanie środków unijnych

Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna wygrało przetarg na wykonanie Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027. To kolejny krok w ramach współpracy przy zabieganiu o środki unijne.

Na początku roku wójt Andrzej Pyrz oraz burmistrz Jan Serkies złożyli podpis pod deklaracją intencji zawiązania współpracy między gminami, miastami i powiatami Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego. Projekt łączy siły 32 samorządów z zagłębia miedziowego oraz powiatu górowskiego.

Jak czytamy w deklaracji, stanowi ona wyraz woli współpracy, jak również świadectwo odpowiedzialności za równomierny i zrównoważony rozwój terytorialny naszego podregionu i całego Dolnego Śląska. Deklaracja nie pociąga za sobą żadnych zobowiązań finansowych ani prawnych dla którejkolwiek ze stron. Podstawowym celem Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego jest wykorzystanie potencjału około 250 tysięcy mieszkańców powiatów: głogowskiego, górowskiego, legnickiego, lubińskiego i polkowickiego.

Deklaracja zawiązania współpracy gmin i powiatów Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego ma na celu wypracowanie najkorzystniejszej formuły wspólnego pozyskiwania środków inwestycyjnych w zbliżającej się perspektywie finansowej budżetu Unii Europejskiej na lata 2021-2027.

Strategiczne planowanie rozwoju ponadlokalnego ma być możliwe dzięki Strategii Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych Legnicko-Głogowskiego Obszaru Funkcjonalnego na lata 2021-2027, która zostanie wykonana przez wybrane w przetargu Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Gospodarczych Delta Partner z Cieszyna.

Jak poinformował legnicki Urząd Miasta, celem jest strategiczne planowanie rozwoju ponadlokalnego w ramach współdziałania JST LGOF. - Wybór wykonawcy jest kolejnym krokiem podpisanej w Legnicy 28 stycznia przez włodarzy 31 samorządów deklaracji współpracy przy zabieganiu o środki unijne.

Wśród inwestycji, dofinansowanych z kolejnego budżetu Unii Europejskiej, mogą się znaleźć m.in. ważne połączenia drogowe, centra przesiadkowe, przedsięwzięcia ekologiczne i niskoemisyjne oraz wiele usług publicznych dla lokalnych społeczności - dodaje legnicki ratusz.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.