Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Prace remontowe w Powiatowym Zespole Szkół

Autor admin
Data utworzenia: 02 grudzień 2020, 11:13 Wszystkich komentarzy: 0


Prace remontowe w Powiatowym Zespole Szkół

W ciągu ostatnich miesięcy w Powiatowym Zespole Szkół w Chojnowie zrealizowano kilka inwestycji, zaplanowanych w budżecie powiatu legnickiego na 2020 rok. Do końca zmierzają także prace w hali sportowej przy ulicy Matejki.

W planach Starostwa Powiatowego znalazły się: przebudowa i modernizacja toalet szkolnych w budynku szkoły przy ulicy Wojska Polskiego, przebudowa części nawierzchni podwórka przy tej samej szkole oraz remont i modernizacja zaplecza higieniczno-sanitarnego hali sportowej przy ulicy Matejki.

Zmiany na Wojska Polskiego

Do końca sierpnia udało się zakończyć prace na Wojska Polskiego - wykonano ostatni etap remontu toalet znajdujących się na drugim piętrze budynku szkoły (wartość zadania - 1 120 030 zł) oraz usunięto znajdujące się na szkolnym podwórku płyty betonowe, wykonano podbudowę i ułożono nową nawierzchnię z kostki betonowej (wartość zadania - 30 170 zł).

Nowe zaplecze higieniczno-sanitarne na Matejki

W trakcie realizacji znajduje się trzecie zadanie inwestycyjne, którego zakończenie przewidziane jest na 8 grudnia 2020 roku. Zadanie pod nazwą „Remont i modernizacja zaplecza hali sportowej Powiatowego Zespołu Szkół w Chojnowie przy ul. Matejki 1 w Chojnowie” ma na celu przeprowadzenie działań zapewniających spełnianie przez obiekt wymagań przepisów prawa budowlanego, a w szczególności przepisów bezpieczeństwa pożarowego, warunków higieniczno-sanitarnych oraz zapewnienie możliwości korzystania z obiektu przez osoby niepełnosprawne.

- Prace w powyższym zadaniu zaawansowane są na poziomie około 85%. Wydatkowano: środki własne 23 816,15 zł i środki Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych 28 4545,66 zł - informuje Starostwo Powiatowe.

Dotychczas udało się wykonać: przebudowę pomieszczeń, instalację elektryczną, instalację wodno-kanalizacyjną, instalację hydrantową, instalację centralnego ogrzewania, instalację wentylacyjną, ościeżnice, płytki ścienne i podłogowe, oświetlenie i armaturę elektryczną, balustradę na widowni, 1-krotne malowanie ścian oraz fugowanie płytek ściennych.

Do wykonania pozostały prace wykończeniowe: podłączenie elektryczne wentylatorów, malowanie,  fugowanie płytek podłogowych, biały montaż, wyłącznik pożarowy, pomiary elektryczne, prace wykończeniowe przy ościeżnicach, prace porządkowe. Dodatkowymi pracami wykonanymi podczas remontu były: rozbudowa głównej tablicy elektrycznej oraz wymiana tablicy elektrycznej zasilania głównej hali ćwiczeń sportowych. Powyższe tablice elektryczne nie spełniały wymagań zawartych w nowych zmienionych normach budowlanych.

Ważnym przedsięwzięciem jest wymiana elektrycznego układu pomiarowego z półpośredniego na bezpośredni, co pozwoli na uzyskanie znacznych oszczędności finansowych (zejście z mocy zamówionej na obiekt). Taka możliwość powstała w związku z wymianą oświetlania na ledowe  w wyremontowanym zapleczu sanitarnym hali sportowej.

materiały prasowe / Starostwo PowiatoweKomentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.