top chojnow.pl - Kolejny miesiąc prac nad "amfiteatrem" [ZDJĘCIA]
Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Sign in Sign up
Cuprum Arena Cuprum Arena

Kolejny miesiąc prac nad "amfiteatrem" [ZDJĘCIA]

Author: admin
Creation date: 02 December 2020, 17:45 All comments: 3


Kolejny miesiąc prac nad "amfiteatrem" [ZDJĘCIA]

W Parku Śródmiejskim od kilku miesięcy trwa realizacja projektu wybranego kilka lat temu w ramach Budżetu Obywatelskiego. Dawny kamienny ogród ma docelowo stać się amfiteatrem. Sprawdzamy, jak przebiegają prace.

Projekt zakłada wyburzenie m.in. całej nawierzchni betonowej oraz ściany przyschodowej na tarasie środkowym w celu powiększenia tej części "amfiteatru". Na miejscu dostrzegamy już nowe nawierzchnie wykonane kostki betonowej koloru szarego.

Oprócz wymiany nawierzchni utwardzonej oraz przebudowania obecnych ścian schodów, w planach jest także montaż mobilnego zadaszenia nad sceną środkową z żagli materiałowych montowanych na konstrukcji słupowej oraz wykonanie skarp do ścian schodów terenowych.

Realizowana inwestycja została wybrana w 2018 w głosowaniu zorganizowanym w ramach chojnowskiego budżetu obywatelskiego. Na projekt zagłosowało 214 mieszkańców Chojnowa.

Inwestycja od początku spotyka się ze sporą krytyką. Komentatorzy zwracają uwagę na historię tego miejsca, które dawiej było niewielkim tarasowym ogrodem botanicznym. Nie brakuje głosów krytykujących brak poszanowania dla zabytku i jego pierwotnego przeznaczenia.Comments

Skoro historycznie jest to ogród botaniczny, to jak można z tego robić scenę, jak to przeszło? Kto to w ogóle wymyślił, jutro ktoś wymyśli że z armaty pod muzeum, zrobimy rakietę, bo ma takie widzimisię? Zabetonowali to miejsce, zamiast przywrócić ogród, dodać zieleni, zadbać, co za głupota, idiotyczny pomysł, pewnie tak samo jak pomysłodawca.
report comment
tak,tak,słuszne uwagi a ile jeszcze ,,naszych,,pieniędzy ,w to ,,dziadostwo,,niepotrzebnie wpakowali
report comment
Ile imprez się odbyło na starym amfiteatrze,jedna?,dwie? Pewnie teraz będzie tak samo,bo jakie w tym mieście mamy imprezy?
report comment

Add Comment

You have to be loggin to add comment.