Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Raport zakażeń. Policja zapowiada nieustanne kontrole

Autor admin
Data utworzenia: 03 grudzień 2020, 11:50 Wszystkich komentarzy: 0


Raport zakażeń. Policja zapowiada nieustanne kontrole

U 16 mieszkańców powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje Ministerstwo Zdrowia.

Według danych opublikowanych w rządowym raporcie zakażeń koronawirusem, w ciągu minionej doby w całej Polsce potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 14838 osób. Liczba przypadków śmiertelnych wyniosła 620, z czego 511 to efekt chorób współistniejących.

W przypadku województwa dolnośląskiego, pozytywny wynik na obecność koronawirusa zobaczyły 844 osoby, w tym 16 mieszkańców powiatu legnickiego.

Liczba zgonów na terenie województwa dolnośląskiego w ciągu minionej doby wynosi 41. W samym powiecie legnickim nie stwierdzono śmiertelnych przypadków.

Lokalna policja, która jest wspierana przez X Brygadę Kawalerii Pancernej w Świętoszowie codziennie dokonuje kontroli zarówno obiektów handlowych jak i osób przebywających na kwarantannie.

- Mundurowi dbają przede wszystkim o to aby ograniczyć ryzyko zakażeń i rozprzestrzenianie się wirusa po przez egzekwowanie od obywateli stosowania się do obowiązujących ograniczeń. Policjanci nie tylko pouczają o właściwym zachowaniu w przestrzeni publicznej i nakazie zakrywania nosa i ust, ale również nakładają mandaty karne i kierują wnioski o ukaranie do sądów wobec osób, które podchodzą w sposób lekceważący do obowiązujących obostrzeń w związku z wystąpieniem stanu epidemii. Na obszarze całego kraju obowiązują restrykcyjne obostrzenia co wiąże się z coraz większymi ograniczeniami. Znaczna liczba zarażonych osób spowodowała wzrost ilości obywateli przebywających na kwarantannie - tłumaczy asp. Anna Grześków z biura prasowego legnickiej policji.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.