Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Zła jakość powietrza. UM informuje, gdzie powinniśmy zgłaszać fakt spalania odpadów

Autor admin
Data utworzenia: 03 grudzień 2020, 16:32 Wszystkich komentarzy: 2


Zła jakość powietrza. UM informuje, gdzie powinniśmy zgłaszać fakt spalania odpadów

Aktualna jakość powietrza w Chojnowie jest zła. Osoby chore, starsze, kobiety w ciąży oraz małe dzieci powinny unikać przebywania na wolnym powietrzu.

Według danych z godziny 16:05, wskaźnik PM10 wynosi 91 µg/m³ (182 proc. normy), natomiast wskaźnik PM2.5 wynosi 76 µg/m³ (304 proc. normy). Pyłem zawieszonym PM10 są wszystkie cząstki mniejsze niż 10 µm (mikrometr), natomiast w przypadku PM2,5 osiągają mniejsze rozmiary niż 2,5 µm. Zanieczyszczenia pyłowe mają zdolność do absorpcji na swojej powierzchni innych szkodliwych zanieczyszczeń, m.in. metali ciężkich i węglowodorów.

Urząd Miejski po raz kolejny przypomina o bezwzględnym zakazie spalania odpadów.

- Pamiętajmy, że od jakości powietrza, którym oddychamy zależy nasze zdrowie i życie. Nie pozwólmy więc, by ktoś zatruwał środowisko, w którym żyjemy! Nie trujmy się sami. Apelujemy, aby w piecach domowych spalać tylko i wyłącznie odpowiedni dla pieca materiał opałowy, co przyczyni się do poprawy jakości życia nas wszystkich - czytamy w komunikacie.

Fakt spalania niedozwolonych substancji można zgłaszać na adres mailowy smog-alarm@chojnow.eu lub na telefon 76 818 66 84; 604-834-339 oraz na Komisariat Policji tel. 76 876 14 20.


Komentarze

Witam,
Zamiast pisać farmazony o unikaniu wyjścia z domu. Miasto powinno wynająć firmę która wpadnie z czujnikiem i przejedzie się po mieści. Potem solidarnie wszystkich lokatorów obciążyć karą 5tys.zł. od łepka za zanieczyszczanie środowiska. To może zaczną się na wzajem pilnować. Czujnik na UM pokazuje tylko że coś robimy ale nie ma z tego konsekwencji. Już teraz mogę wskazać kamienice oraz domki jednorodzinne gdzie palą zdechłymi psami albo jeszcze gorzej.
zgłoś komentarz
Zmrok zapada kominy zaczynają dymić.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.