Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Sklep Bigform

Pościg za złodziejem z Chojnowa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Autor admin
Data utworzenia: 04 grudzień 2020, 15:08 Wszystkich komentarzy: 0


Pościg za złodziejem z Chojnowa. Grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności

Funkcjonariusz Wydziału Patrolowo-Interwencyjnego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy w czasie wolnym od służby zatrzymał 28-letniego sprawcę kradzieży rozbójniczej. Policjant podjął pościg za złodziejem i udaremnił mu ucieczkę. Prokurator Rejonowy zastosował wobec zatrzymanego środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji.

- Legnicki policjant podczas zakupów w jednym ze sklepów budowlanych zauważył, że pracownik ochrony biegnie za mężczyzną krzycząc jednocześnie „stój, zatrzymaj się, złodziej”. Starszy sierżant Murawski Kamil bez wahania i chwili zastanowienia podjął pościg za mężczyzną. Wybiegł za nim ze sklepu i w momencie, kiedy zbliżał się do sprawcy, ten chwycił za pokrywę jednego ze stojących pojemników na odpady i uderzył policjanta w twarz. Pomimo krwawienia z nosa funkcjonariusz kontynuował pościg w kierunku ogrodzenia wokół terenu obiektu handlowego. W momencie, kiedy 28-latek przeskoczył przez ogrodzenie został zatrzymany. Pracownik ochrony wspólnie z policjantem obezwładnili chojnowianina, przy którym ujawnili skradzioną akumulatorową piłę wraz z akcesoriami o wartości niemal 2 tys. złotych - relacjonuje asp. Anna Grześków.

Dzięki szybkiej i zdecydowanej reakcji policjanta sprawca kradzieży rozbójniczej nie oddalił się ze skradzionym łupem a odzyskany towar wrócił do dalszej sprzedaży.

Prokurator Rejonowy na wniosek Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Życiu i Zdrowiu Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zastosował środek zapobiegawczy w postaci dozoru Policji. Za popełnione przestępstwo grozi mu kara do 10 lat pozbawienia wolności.

materiały prasowe / KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.