Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Rozbój z maczetą. 48-letni mieszkaniec gminy Chojnów zatrzymany przez policję

Autor admin
Data utworzenia: 10 grudzień 2020, 10:53 Wszystkich komentarzy: 0


Rozbój z maczetą. 48-letni mieszkaniec gminy Chojnów zatrzymany przez policję

Policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu w Chojnowie zatrzymali 48-latniego mieszkańca gminy Chojnów, który dokonał kradzieży przęseł ogrodzeniowych. Mężczyzna groził zgłaszającemu pozbawieniem życia i uszkodzeniem mienia.

- Policjanci Ogniwa Prewencji Komisariatu Policji w Chojnowie zostali powiadomieni o tym, że nieznany mężczyzna dokonał kradzieży przęseł ogrodzeniowych na jednej z posesji na terenie gminy, a zgłaszający jedzie za nim. Funkcjonariusze natychmiast udali się na miejsce, gdzie zastali sprawcę trzymającego w ręku maczetę i wykrzykującego wulgaryzmy. Bez wahania obezwładnili agresywnego mężczyznę i odebrali mu niebezpieczne narzędzie - relacjonuje asp. Anna Grześków.

Jak wynikało z ustaleń przeprowadzonych na miejscu, zatrzymany 48-latek groził zgłaszającemu pozbawieniem życia i uszkodzeniem jego pojazdu. Mężczyzna nie chciał podać swoich danych osobowych myśląc, że w ten sposób uniknie odpowiedzialności.

Zatrzymany był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Bolesławcu celem doprowadzenia do Aresztu Śledczego i odbycia kary 14 miesięcy pozbawienia wolności za popełnienie przestępstwa przeciwko mieniu, których dopuścił się w warunkach recydywy. Skradzione mienie przekazano właścicielowi, a sprawcę osadzono w policyjnym areszcie. Za dokonanie kradzieży rozbójniczej kodeks karny przewiduje karę nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

for. KMP Legnica


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.