Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

SARS-CoV-2 - aktualne dane. Tylko 1 przypadek potwierdzony w powiecie legnickim

Autor admin
Data utworzenia: 14 grudzień 2020, 14:12 Wszystkich komentarzy: 0


SARS-CoV-2 - aktualne dane. Tylko 1 przypadek potwierdzony w powiecie legnickim

U jednego mieszkańca powiatu legnickiego w ciągu minionej doby potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 - informuje w poniedziałkowym raporcie Ministerstwo Zdrowia.

Według danych opublikowanych w rządowym raporcie zakażeń koronawirusem, w ciągu minionej doby w całej Polsce potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2 u 4896 osób. Liczba przypadków śmiertelnych wyniosła 96, z czego 56 to efekt chorób współistniejących.

W przypadku województwa dolnośląskiego, pozytywny wynik na obecność koronawirusa zobaczyło 258 osób, w tym 1 mieszkaniec powiatu legnickiego. W całym województwie nie stwierdzono przypadków śmiertelnych.

W skali ogólnopolskiej zauważalna jest znacznie mniejsza liczba przypadków śmiertelnych w poniedziałkowych raportach niż w inne dni. Jak informuje Jan Bondar, rzecznik Głównego Inspektoratu Sanitarnego, raportowanie o przypadkach śmiertelnych opiera się na papierowej dokumentacji. W dni wolne informacje później docierają do GIS i ministerstwa. W praktyce mamy 1-2 doby opóźnienia w sprawozdawczości. Po "zaniżonym" komunikacie w poniedziałek zaległe raporty z weekendu są dołączane do informacji ogłaszanych we wtorek, środę, czwartek...

Według danych z niedzieli, pozytywny wynik na obecność wirusa SARS-CoV-2 zobaczyło 6 mieszkańców powiatu legnickiego. W sobotę liczba ta wyniosła 12 - potwierdzono także jeden przypadek śmiertelny.


Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.