Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Pijany kierowca spowodował kolizję na A4. Porzucił pojazd i uciekł gubiąc spodnie

Autor admin
Data utworzenia: 15 grudzień 2020, 13:22 Wszystkich komentarzy: 1


Pijany kierowca spowodował kolizję na A4. Porzucił pojazd i uciekł gubiąc spodnie

Policjanci zatrzymali 30-letniego mężczyznę, który chcąc uniknąć odpowiedzialności karnej, uciekł z miejsca kolizji do jakiej doszło na podchojnowskim odcinku autostrady A4. Jak się okazało, zatrzymany miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie.

Do kolizji doszło 10 grudnia na autostradzie A4, na wysokości węzła Chojnów.

- Kierujący pojazdem marki Ford Focus spowodował zdarzenie drogowe z samochodem ciężarowym marki DAF, po czym porzucił pojazd i uciekł z miejsca. Z informacji, które zgromadzili policjanci wynikało, że mężczyzna oddalił się w kierunku Brochocina i prawdopodobnie był nietrzeźwy, a w trakcie ucieczki miał zgubić spodnie. Funkcjonariusze niezwłocznie przystąpili do poszukiwań sprawcy. Do przeszukania terenu i zatrzymania uciekiniera włączyli się złotoryjscy policjanci, którzy po chwili zauważyli idącego drogą mężczyznę bez spodni i butów. Natychmiast informację przekazali chojnowskim policjantom, którzy zatrzymali mężczyznę który odpowiadał rysopisowi sprawcy zdarzenia drogowego - relacjonuje podkom. Jagoda Ekiert.

Z uwagi na wyczuwalną silną woń alkoholu przebadano 30-latka alkomatem, który wykazał blisko 2 promila alkoholu w wydychanym powietrzu. Mężczyznę osadzono w policyjnym areszcie. Mieszkaniec powiatu krapkowickiego podczas przesłuchania przyznał się do kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości tłumacząc się tym, że bardzo chciało mu się pić a w samochodzie miał tylko alkohol, więc postanowił zaspokoić pragnienie.

Zatrzymanemu za prowadzenie pojazdu w stanie nietrzeźwości grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzania pojazdów, wysoka grzywna oraz kara pieniężna w wysokości od 5 tys. do 60 tys. złotych na rzecz Funduszu Pomocy Pokrzywdzonym, oraz Pomocy Postpenitencjarnej.

fot. KMP Legnica


Komentarze

toż to pewnie jakiś,,mors,,tak chodzić zimą, bez spodni i butów
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.