Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

DSDiK: Usuwane są drzewa stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

Autor admin
Data utworzenia: 16 grudzień 2020, 13:05 Wszystkich komentarzy: 0


DSDiK: Usuwane są drzewa stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego

Od kilku tygodni trwa akcja wycinki drzew przy drogach wojewódzkich nr 328 oraz 335. Prace prowadzone na podchojnowskich drogach są częścią większego programu, realizowanego obecnie w pasach dróg podlegających zarządowi Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei, na terenie całego województwa.

Publikowane na łamach naszego facebooka zdjęcia za każdym razem wzbudzają spore zainteresowanie. Nie brakuje głosów krytycznych jak i popierających wycinkę.

Pomiędzy Chojnowem i Rokitkami a także na drodze 335 usunięto jeden obumarły jesion wyniosły i 408 starych topoli kanadyjskich, które - jak zaznacza Leszek Loch, Dyrektor Dolnośląskiej Służby Dróg i Kolei - są gatunkiem krótkowiecznym, o miękkim drewnie, nieodpornym na patogeny.

- Wycinanie drzew jest częścią bieżącego utrzymania dróg. Usuwane są drzewa stanowiące zagrożenie dla bezpieczeństwa ruchu drogowego ze względu na ich zły stan (uschłe gałęzie i konary, spróchniałe pnie) - dodaje dyrektor.

Decyzje zezwalające na usunięcie drzew, na podstawie których prowadzona jest wycinka, nie nakładają na Dolnośląską Służbę Dróg i Kolei obowiązku nasadzeń zastępczych.

W planach DSDiK jest także usunięcie pni po wyciętych drzewach. To zadanie ma zostać zrealizowane wiosną, do 15 maja 2021 roku.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.