Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English

Legnicka PWSZ podpisuje umowę z Instytutem Politechnicznym w Portalegrze w Portugalii

Autor admin
Data utworzenia: 12 czerwiec 2012, 13:30 Wszystkich komentarzy: 0


Legnicka PWSZ podpisuje umowę z Instytutem Politechnicznym w Portalegrze w Portugalii

Wybór uczelni wyższej w obecnych czasach nie należy do najłatwiejszych. Każda z nich kusi innymi atrakcjami. W związku z tym kandydaci poza poziomem nauczania zwracają uwagę również na takie jak aspekty jak wymiany studenckie z uczelniami z innych krajów.

Państwowa Wyższa Szkoła Zawodowa im. Witelona w Legnicy podpisała bilateralną umowę na wymianę studentów, nauczycieli akademickich i pracowników administracyjnych z Instytutem Politechnicznym w Portalegrze w Portugalii.

Porozumienie będzie obowiązywać w latach 2012-2013. W tym okresie co semestr z wyjazdu za granicę będzie mogło skorzystać 2 studentów, 1 nauczycieli akademicki i 1 pracownik administracyjny z Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy. Również ze strony portugalskiej tyle samo studentów jak i nauczycieli akademickich będzie mogło gościć w naszej Uczelni. Wyjazdy studentów oraz przyjmowanie gości z Portugalii będzie możliwe już od semestru zimowego roku akademickiego 2012/2013. Umowę zawarto w ramach jednego z programów Erasmus - „Uczenie się przez całe życie” (Lifelong Learning Programme).

Miasto położone jest na terenie regionu Alentejo, od północy granicząc z dystryktem Castelo Branco, od wschodu z Hiszpanią, od południa z dystryktem Évora a od zachodu z dystryktem Santarém.

Studenci zainteresowani studiowaniem w tym ośrodku akademickim będą mieli do wyboru między innymi takie kierunki jak informatyka, turystyka, zarządzanie, marketing, ekonomia.


Dla zainteresowanych ofertą Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej im. Witelona w Legnicy uruchomiony został punkt rekrutacyjny w którym można uzyskać wszelkich informacji na temat zasad tegorocznej rekrutacji na studia, zaopatrzyć się w ulotki informacyjne o kierunkach, czy też zarejestrować się w systemie elektronicznej rejestracji kandydatów na studia na rok akademicki 2012/2013. Punkt rekrutacyjny będzie otwarty od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00, począwszy od 11 czerwca 2012 r.

14 czerwca br. rozpoczyna się I etap rekrutacji kandydatów na studia w Państwowej Wyższej Szkole Zawodowej im. Witelona w Legnicy na rok akademicki 2012/2013. W ofercie edukacyjnej Uczelni przyszli studenci mają do wybory kierunki studiów licencjackich, inżynierskich oraz studia magisterskie.

Przekrój prowadzonych przez PWSZ im. Witelona w Legnicy kierunków jest bardzo zróżnicowany. Są to zarówno kierunki ekonomiczne, humanistyczne, medyczne, prawne, techniczne i ścisłe. Rekrutacja na studia pierwszego stopnia w roku akademickim 2012/2013 odbywać się będzie na następujące kierunki: Administracja, Bezpieczeństwo Wewnętrzne, Ekonomia, Filologia, Informatyka, Pedagogika, Pielęgniarstwo, Pielęgniarstwo Pomostowe, Ratownictwo Medyczne, Turystyka i Rekreacja, Zarządzanie, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.

Z kolei rekrutacja na studia drugiego stopnia w roku akademickim 2012/2013 odbywać się będzie na następujące kierunki: Pedagogika, Zarządzanie i Inżynieria Produkcji.


Terminy rekrutacji na studia I i II stopnia:

I etap postępowania rekrutacyjnego:

- elektroniczna rejestracja kandydatów – 14 czerwca – 25 lipca 2012 r.

- ogłoszenie listy kandydatów zakwalifikowanych do II etapu – 27 lipca 2012 r.


II etap postępowania rekrutacyjnego:

- przyjmowanie dokumentów – 30 lipca – 1 sierpnia 2012 r.

- ogłoszenie list osób przyjętych na I rok studiów – 3 sierpnia 2012 r.

Szczegóły na stronie Uczelni – www.pwsz.legnica.edu.pl w zakładce Rekrutacja.Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.