Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Sign in Sign up
  • Polish
  • English

Szwajcaria Lwówecka - piękne skałki i mnogość szlaków turystycznych!

Author: Maciek
Creation date: 21 June 2012, 15:15 All comments: 0


Szwajcaria Lwówecka - piękne skałki i mnogość szlaków turystycznych!

Kolejną atrakcją turystyczną jaką pragniemy państwu przedstawić jest Szwajcaria Lwówecka. Miejsce to oddalone jest od Chojnowa niecałe 50 kilometrów. Dojazd zajmie nam około 50 minut. Do wyboru mamy dwie trasy: pierwsza wiedzie przez Złotoryję, druga zaś przez Bolesławiec. Osobiście polecamy wybrać opcję drugą, gdyż asfalt jest tutaj w lepszym stanie.
Szwajcaria Lwówecka jest zespołem skał z piaskowca, które sięgają wysokości 30-50m. Wzniesienie to usytuowane jest na wysokości 250-260 m.n.p.m. Miejsce to zlokalizowane jest w Lwówku Śląskim tuż przy drodze wyjazdowej w stronę Jeleniej Góry. Tuż przy trasie znajduje się parking. Z tego właśnie punktu rozpoczniemy naszą przygodę. Od strony miejsca do postoju znajduje się wejście, które prowadzi w górę na przydrożne skały. Następnie kierujemy się w stronę Parku Krajobrazowego. Po drodze mijamy taras widokowy, z którego możemy podziwiać Pogórze Sudeckie i wijącą się pomiędzy pagórkami rzekę Bóbr.


Dookoła Lwówka Śląskiego utworzono cztery trasy turystyczne, które łącznie mają około 100km. Jest to prawdziwa atrakcja dla turystów lubiących długie spacery. Wszystkie te trasy przebiegają przez Szwajcarię Lwówecką.

Każdy turysta znajdzie tutaj coś dla siebie i indywidualnie dobierze szlak turystyczny w sam raz na własne możliwości.Comments

This entry has no comments yet.

Add Comment

You have to be loggin to add comment.