Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
Cuprum Arena Cuprum Arena

Areszt dla 40-letniego chojnowianina za dokonywanie przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu

Autor admin
Data utworzenia: 22 luty 2021, 14:16 Wszystkich komentarzy: 1


Areszt dla 40-letniego chojnowianina za dokonywanie przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu i mieniu

Policjanci z lokalnego Komisariatu Policji zatrzymali 40-letniego mieszkańca Chojnowa, który odpowie przed sądem za dokonywanie przestępstw przeciwko życiu, zdrowiu oraz mieniu. Mężczyzna między innymi dopuścił się czynnej napaści na interweniujących funkcjonariuszy oddając w ich kierunku strzał z wiatrówki.

- Kiedy funkcjonariusze Komisariatu Policji w Chojnowie udali się na interwencję do 40-letniego mężczyzny, nie spodziewali się, że ten dokona wobec nich czynnej napaści. Chojnowianin widząc przybyłych na miejsce policjantów bez wahania wyjął długą broń typu wiatrówka ładowanej amunicją śrutową i oddał strzał w ich kierunku. Na szczęście działanie adresata interwencji okazało się bezskuteczne, a tym samym policjanci nie doznali żadnych obrażeń ciała. Mężczyzna został przez nich natychmiast obezwładniony i doprowadzony do policyjnego aresztu - relacjonuje asp. Anna Grześków z legnickiej policji.

Zebrany materiał dowodowy (oprócz czynnej napaści, znieważenia i naruszenia nietykalności cielesnej policjantów) pozwolił śledczym na przedstawienie zatrzymanemu kilkunastu innych zarzutów dokonywania przestępstw przeciwko życiu, zdrowi i mieniu. Wysokość poniesionych strat powstałych w wyniku kradzieży alkoholu i tableta, a także zniszczenia drzwi jednego z hoteli oraz reklam zewnętrznych jednego z obiektów handlowych, opiewa na kwotę ponad 5 tys. złotych.

- Na wniosek Referatu Kryminalnego Komisariatu Policji w Chojnowie oraz Prokuratury Rejonowej w Złotoryi, Sąd Rejonowy zastosował wobec przestępcy środek  zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy - informuje policja.

fot. KMP Legnica


Komentarze

Ten chłopak jest poprostu chory, tymczasowy areszt jemu napewno nie pomoże.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.