Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter nk
Logowanie Rejestracja
  • Polish
  • English


Szlak Willa Ericha Peuckerta - zapraszam na rower.

Autor GoSouth
Data utworzenia: 31 sierpień 2012, 17:58 Wszystkich komentarzy: 3


Szlak Willa Ericha Peuckerta - zapraszam na rower.
Startujemy w niedzielę (2 wrzesień 2012) o godzinie około 9:00 z Chojnowa. W planie mamy dojazd autem do Szklarskiej Poręby. Spod Muzeum Karkonoskiego już rowerem planujemy objechać około 40km.

W planie:

Krucze Skały, Waloński Kamień, Rozdroże pod Cichą Równiną, Schronisko Orle, Chatka Górzystów, Rozdroże pod Kopą, Sine Skałki, Kopalnia Stanisław, Wysoki Kamień, Zakręt Śmierci, Szklarska Poręba.

Powrót: zapewne około godziny 17-18.
Wyjazd dojdzie do skutku pod warunkiem udanej pogody i dobrego samopoczucia organizatorów :)

Osoby zainteresowane wyjazdem: grzesiek [ at ] gosouth.pl


Komentarze

Trasa spod Kopalni Kwarcu Stanisław na Wysoki Kamień częściowo raczej pieszo, ale widoki przednie. Owszem od Polany Jakuszyckiej, a bliżej od stacji paliw Muller przez Rozdroże pod Cichą Równią do Kopalni Kwarcu Stanisław piękna traska rowerowa asfaltówką. To co opisujesz do pokonania, to raczej więcej niż 40 km. Z Polany Jakuszyckiej przez Orle do Chatki Górzystów i powrotna droga to 20 km. Życzę powodzenia.
zgłoś komentarz
inko opisując planowany przebieg trasy posiłkowałem się mapą turystyczną wydawnictwa Plan z Jeleniej Góry. Zgodnie z ową mapą wyszło niecałe 40 km. Zaskoczył mnie Twój przelicznik, szukając potwierdzenia w sieci natknąłem się na informacje podobne moim. Tak czy siak w niedzielę zweryfikujemy. Naturalnie zapraszam. Tempo dostosowane do każdego, nikt nie zostanie z tyłu.
zgłoś komentarz
Znam te trasy nie od dziś. Do Jakuszyc jeżdżę od kilku lat zimą na biegówki, a latem pieszo, czasami rowerem po tych bardziej łagodnych dróżkach :). Tak, że na 100% od Polany Jakuszyckiej do Orle jest 5 km, od Orle do Chatki Górzystów 5 km, no i droga powrotna też 10 km razem 20. Natomiast Chatka Górzystów od Wysokiego Kamienia jest oddalona też o kilka ładnych kilometrów. Od Chatki Górzystów do Rozdroża pod Cichą Równią co najmniej 5-6 km, a od Rozdroża na Wysoki Kamień następne 5 km tak około 1,20 pieszo. Same Jakuszyce, traski są ciekawe i będziecie zadowoleni. Tam jest dużo tras narciarskich one są trochę inne niż te dla rowerzystów, czy piechurów, ale można nimi chodzić. Lubię tam wracać. Myślę, że Twój przelicznik jest dobry. Trochę inaczej jak się tam biega na nartach, inaczej jak chodzi, a jeszcze inaczej jak się jedzie rowerem. Pozdrawiam.
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.