Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Turnieju Tańca i Śpiewu według Niebieskiego Parasola

Autor admin
Data utworzenia: 03 wrzesień 2012, 15:25 Wszystkich komentarzy: 5


Turnieju Tańca i Śpiewu według Niebieskiego Parasola

Przy dacie 30 sierpnia 2012 r. na Kalendarzu imprez 2012 r. w Chojnowie widnieje informacja o Turnieju Tańca i Śpiewu – imprezie organizowanej przez Dolnośląski Ośrodek Pielęgnacyjno-Rehabilitacyjny "Niebieski Parasol". Tuż przed południem MOKSiR na kilka godzin zamienił się w magiczne miejsce pełne pozytywnej energii, która tętniła od tańczących i śpiewających na scenie osób.

Tegoroczna edycja Turnieju Tańca i Śpiewu dla osób niepełnosprawnych w Chojnowie była organizowana po raz szósty. Jak zawsze poza miejscowymi ośrodkami do boju stanęli uczestnicy zaprzyjaźnionych placówek dumnie reprezentując swoje miasta. Łącznie w turnieju udział wzięło13 Domów Pomocy Społecznej i 3 placówki Warsztatów Terapii Zajęciowej i Dziennego Ośrodka Wsparcia oraz 3 DPS dla dzieci i młodzieży


Swoją obecnością zaszczycił nas m.in. fundator części pucharów dla zwycięzców Starosta Legnicki – Jarosław Humenny. Jednak największą gwiazdą tego popołudnia – poza pełnymi radości i woli walki uczestnikami – była zaproszona gwiazda wieczoru. Wstępnie planowany był występ Haliny Kunickiej, jednak ostatecznie przed publicznością zaśpiewała inna gwiazda – Lidia Stanisławska. Publiczność była zachwycona!


Piątkową rywalizację rozpoczął taniec. Był walc jak i taniec współczesny. Dla nikogo nie było taryfy ulgowej. Uczestnicy z ogromną wolą walki dzielnie kroczyli po zwycięstwa. Występy oceniało zmieniające się wraz z każdą kategorią jury, korzystając ze szkolnej skali ocen. Trzy szóstki pojawiały się niezwykle rzadko.


Między występami tanecznymi i wokalnymi na wszystkich uczestników czekał pyszny obiad i wolny czas przeznaczony na wymianę poglądów i udzielenie wskazówek przez instruktorów. Dla widzów zaśpiewała również chojnowianka Małgorzata Szklarz, którą znamy chociażby z Talentów Znad Skory.


Wracając do turnieju – z ogromnym aplauzem publiczności spotkała się kategoria występu terapeuty z podopiecznym, gdzie panie opiekunki przebrane za cyganki prezentowały swoje – niemałe zresztą – umiejętności taneczne na scenie.

Ostateczne wyniki prezentują się następująco:

Taniec do 35 lat

1 miejsce: Andrzej Konieczny i Sylwia Twardowska - Dom Pomocy Społecznej Opolnica

2 miejsce: Paweł Wrona i Daria Mazurkiewicz - Dom Pomocy Społecznej Opolnica

3 miejsce: Ela Twardowska i Maria Górska - Dzienny Ośrodek Wsparcia Jawor

Taniec 35+

1 miejsce: Teresa Kozłowska i Krzysztof Głowacki - Dzienny Dom Seniora

2 miejsce: Tadeusz Suchecki i Regina Zacharczyk - Jawor

3 miejsce: Joanna Zaremba i Wojdyga Tadeusz - DOPR Chojnów

Śpiew do 35 lat

1 miejsce: Daria Mazurkiewicz - DPS Oplonica

2 miejsce: Karolina Konieczna - DPS dla dzieci Legnica

3 miejsce: Maria Górska - DOW Jawor

Śpiew 35+

1 miejsce: Jerzy Wysocki - DPS Bolków

2 miejsce: Małecki Mieczysław - DPS Jawor

3 miejsce: Teresa Wróblewska - ŚDS Piotrowice

Opiekunowie + podopieczni

1 miejsce: DPS Oplonica

2 miejsce: MOPS Lubin

3 miejsce: DPS dla dzieci Legnica


Jednak nie pierwsze miejsca były tego dnia najważniejsze. Każdy z uczestników był zwycięzcą. Wygrał z ogromną tremą i wspaniale się przy tym bawił. Brawa należą się wszystkim i każdemu z osobna!
Komentarze

Fajna inicjatywa,godna pochwały.Ciekawe czy portalowy krytykant na "p" i w tym wypadku skrytykuje działania p.Członki-nie Członka jak piszesz panie "p".
A jakby mogło zabraknąc naszej śpiewającej gwiazdy Małgosi Sz.
zgłoś komentarz
No Melinda wywołała mnie do tablicy .Więc moja żabciu prowokujesz niepotrzebnie, bo prezes Członek, jeśli krytykuje to za prezesurę KS Chojnowianka, a nie takie imprezy .Powiem ci jednak, że znam sporo osób, które tam pracowały ,jeszcze pracują ,czy "Pod Jeleniem" i zachwytu niema a i napisać było, by co, choćby o zatrudnianiu na lewo czy głodowych pensjach lub traktowaniu pracowników delikatnie mówiąc w sposób niegodny przemilczę .O jednej pani "gumowym uchu" z jej otoczenia też można było, by skrobnąć, ale poco Chojnów to mała dziura i wszyscy wiedzą, o co chodzi :))
Mnie osobiście rozbawiała taka informacja jaką otrzymała Magda Gessler na temat tej pani i w swoim programie zrobiła z niej anioła stróża Chojnowa osobę działającą prawie, że charytatywnie :)
Sama impreza cóż każdy widzi czego się tu czepiać bawią się to i dobrze wpadnij z kamerą do parasola jak niema szefostwa i zrób z tymi ludźmi wywiad !!!
zgłoś komentarz
Mi chodziło tylko i wyłącznie o tą imprezę tańca i śpiewu.Na inne sprawy sie nie wypowiadam,bo nie jestem zorientowany
zgłoś komentarz
nie znam ludzi z parasola albo wydaje mi sie ze nie znam ale impreza godna pochwaly. calkiem niedawno bylo cos podobnego karaoke czy jakos tak. takze in plus ponownie. chwala za to ze widza sens w pomaganiu niepelnosprawnym i zapraszaja gwiazde estrady lepsza niz discopolo. co jak co ale muzyke dosc dobra dobieraja tak jak to na ichnym festynie bylo
zgłoś komentarz
a chorzy i starzy widzą sens w dalszej egzystencji,gdy widzą,że ktoś ich ogląda
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform