Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja

Na dwóch kółkach po torze motocrossowym - kolejne sukcesy naszych kolarzy!

Autor admin
Data utworzenia: 04 wrzesień 2012, 10:28 Wszystkich komentarzy: 4


Na dwóch kółkach po torze motocrossowym - kolejne sukcesy naszych kolarzy!

1 dzień września chojnowscy kolarze z UKK Oriens MTB spędzili na torze motocrossowym mierząc się z rywalami w Pucharze Dzieci Głogowskich, zawodach zaliczanych do punktacji DZKol. Ponownie nie rozczarowali – do domu przywieźli jedno pierwsze miejsce, jedno drugie miejsce, dwa trzecie miejsca i jedno czwarte.

W wyniku urazów na sobotnie zawody nie pojechała Nikola Pawlikowska, Jan Konarzewski i Kamil Jędraszczyk. Stawiła się jednak nasza czołówka – wciąż lecząca kontuzję Sandra Traczyk, Ola Baranowska, wchodząca w kolarski świat Ania Szewczyk oraz Przemysław Kaczmarek i Karol Rokus. Zawodnicy nie zawiedli, do czego zresztą zdążyli nas przyzwyczaić.

Impreza rozpoczęła się XIV edycją Pucharu Dzieci Głogowskich. Na starcie stanęły dzieci młodsze i starsze, oraz kategorie kolarskie takie jak – interesujące nas – młodzik, młodziczka.

Wśród 10-11 latków trzecie miejsce zajęła początkująca, lecz odnosząca coraz większe sukcesy Ania Szewczyk. Należą się ogromne brawa, szczególnie, że trasa była bardzo wymagająca.

Wśród Młodziczek walka o zwycięstwo była niezwykle zaciekła. O zwycięstwie zadecydował ostatni podjazd, tuż przed metą. Nasza Sandra Traczyk wioząc zwycięstwo przez większość wyścigu w wyniku bólu ręki (wciąż leczy kontuzję) kilka metrów przed finiszem straciła pozycję liderki zajmując równie dobre, drugie miejsce. Tuż za nią uplasowała się Ola Baranowska, stojąc na najniższym stopniu podium.


Wśród Młodzików szans rywalom nie dał Przemysław Kaczmarek. Dumnie przywiózł z ciężkiego toru cenne zwycięstwo. Czwarte miejsce w tej kategorii uzyskał drugi nasz Młodzik – Karol Rokus.


Sobotnia trasa należała do bardzo wymagających. Już sam fakt, że zawody odbywały się na torze motocrossowym uzmysławia jak wysoko zawieszona była poprzeczka – kolarze musieli zmierzyć się m.in. z licznymi, bardzo wymagającymi podjazdami.


W najbliższy weekend naszych zawodników czeka kolejny wyjazd – tym razem punktem docelowym będzie Lubawka. Odbędą się tam Międzynarodowe Otwarte Zawody w Kolarstwie Górskim. A już 15 września Chojnów stanie się mekką kolarstwa szosowego. Dumnie stojący w Rynku tkacz gościć będzie zawodników z różnych rejonów Polski, którzy zmierzą się ze sobą w Ogólnopolskim Kryterium Kolarskim oraz Amatorskim Rajdzie Ulicznym poRUSZAJ SIĘ! Więcej o imprezie niebawem na Portalu CHOJNOW.PL oraz na stronie zawodów – poruszajsie.chojnow.pl i okk.chojnow.pl.Komentarze

Kolejny sukces Naszych zawodników , przyjemnie kiedy czyta się takie informacje.
Gratuluję wszystkim zawodnikom . Za kilkanaście dni będziemy mieli okazję Was oglądać na zawodach w Chojnowie.Trzymam kciuki.
zgłoś komentarz
Cieszy fakt, że młodzież z Chojnowa osiąga takie piękne wyniki! Gratulacje. Jest to jedna z nielicznych grup w naszym mieście, która godnie reprezentuje Chojnów.
zgłoś komentarz
nuuudy wciaz tylko zwyciestwa i zwyciestwa. nawet nie ma po kim pojechac hahaha. zartuje. jestem wielkim fanem zespolu oriens i kibicuje im niczym krasnal chojnowiance
zgłoś komentarz
Powinieneś być raczej fanem futbolu i to hiszpańskiego!
zgłoś komentarz

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform