Chojnow.pl
Nasza strona korzysta z plików Cookie. Czytaj więcej.
facebook twitter YT IG
Logowanie Rejestracja
PWSZ Legnica Cuprum

Gdzie jest Pinokio?

Autor MOKSiR
Data utworzenia: 20 lipiec 2011, 19:46 Wszystkich komentarzy: 0


Gdzie jest Pinokio?"Gdzie jest Pinokio? czyli hulanki swawole i majsterkowanie"
  Miejski Ośrodek Kultury, Sportu i Rekreacji zaprasza chojnowian - zarówno dzieci jak i rodziców - na spotkanie z Pinokiem. W poniedziałek 22 sierpnia o godz. 11.00 w Rynku obok kościoła pw. św. Apostołów Piotra i Pawła rozpoczniemy poszukiwania Pinokia wraz z aktorami Instytutu Teatralnego z Warszawy. Wszystkich chętnych do zabawy serdecznie zapraszamy. Tego samego dnia o godz. 18.00 w cyrkowym namiocie ustawionym w Parku Śródmiejskim odegrany zostanie spektakl "Gdzie jest Pinokio?", a po jego zakończeniu będzie można przed namiotem wysłuchać koncertu piosenek z przedstawienia. 23 sierpnia, czyli we wtorek, zapraszamy dzieci i młodzież do udziału w różnorodnych warsztatach. Początek o godz. 10.00 w domu kultury przy ul. Małachowskiego 7.

  Wstęp na wszystkie imprezy wolny; osoby dysponujące składanymi krzesełkami prosimy o zabranie ich na wieczorny spektakl.

   Projekt powstał z inicjatywy Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w ramach programu "Lato w teatrze" finansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Projekt realizowany przy udziale Narodowego Centrum Kultury w ramach Programu Dom Kultury+.

Publikacja z 20-07-2011

   To wydarzenie edukacyjno-artystyczne z wydźwiękiem społecznym. Pobyt grupy z Instytutu Teatralnego w Warszawie rozpocznie się w Chojnowie 22 sierpnia 2011 r. od happeningu „Gdzie jest Pinokio?” rozgrywającego się przed południem na ulicach miasta. Następnie, po rozłożeniu namiotu cyrkowego, zaprezentowany zostanie spektakl w reżyserii Roberta Jarosza, autora scenariusza na motywach „Pinokio”. Jest to spektakl familijny łączący elementy różnych konwencji sztuki scenicznej: począwszy od teatru dramatycznego, poprzez operę włoską, teatr tańca, a skończywszy na sztuce cyrkowej. Cały spektakl jest interaktywną grą z publicznością jako świadkami zawitania do Chojnowa osobliwej trupy teatralnej. Bardzo istotnym elementem przedstawienia jest muzyka Piotra Klimka wykonywana na żywo na kontrabasie, klarnecie, fisharmonii i bębnie marszowym. Po spektaklu, na zakończenie wieczoru muzycy ucharakteryzowani na podejrzanych wędrownych grajków wykonają koncert złożony z pieśni i melodii, które widzowie mogli wcześniej usłyszeć w spektaklu. Drugi dzień pobytu grupy teatralnej będzie dniem warsztatów. Dzieci, młodzież i dorośli będą mogli włączyć się w warsztaty prowadzone przez aktorów, których dzień wcześniej oglądali na scenie w przedstawieniu. Przygotowane warsztaty są niezwykle urozmaicone. Poza działaniami cyrkowymi takimi jak żonglowanie, chodzenie na szczudłach, puszczanie ogromnych baniek mydlanych zaplanowano dla najmłodszych dzieci (3 – 5 lat) mini spektakl, który będzie odbywał się w pojeździe Błękitnej Wróżki, a dla starszych warsztaty taneczne, zajęcia w warsztacie stolarskim Dżeppetta, warsztaty pieśni włoskich z Ogniojadem, zabawy animacyjne i dźwiękonaśladowcze przy użyciu elementów scenografii przedstawiających wnętrzności wieloryba, który połknął Pinokio oraz - jako ukoronowanie dnia - specjalnie przygotowaną dla Chojnowa grę terenową opierającą się na light motivie całego pobytu – poszukiwaniu uciekającego Pinokio. Ten nowatorski pomysł realizowany będzie dzięki udziałowi MOKSiR w programie DOM KULTURY + i w dużej mierze zostanie sfinansowany ze środków pozyskanych przez placówkę w Narodowym Centrum Kultury. Szczegóły już wkrótce na plakatach.

Źródło: http://moksir.chojnow.eu

Komentarze

Ten wpis nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Dodaj Komentarz

Musisz być zalogowany, aby dodać komentarz.
Sklep Bigform